Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
11/01/2019
Biļešu tirdzniecība uz izrādēm martā un aprīlī!

16. janvārī plkst.11:00 kasē un internetā uzsāksim biļešu tirdzniecību uz marta un gandrīz visām aprīļa izrādēm.

Ņemot vērā lielo skatītāju interesi par biļešu iegādi uz izrādēm LINDA VISTA, DIEVIŅŠ PILLĀ, KALPA ZĒNA VASARA. SĀKUMS, CERĪBU EZERS AIZSALIS, LATVIEŠU MĪLESTĪBA, DIVPADSMIT KRĒSLI, viens pircējs varēs iegādāties tikai 4 biļetes uz katru no šim izrādēm gan kasē (Miera ielā 58a), gan internetā (www.biletes.jrt.lv).

Sniedzam arī papildu informāciju par pieejamo biļešu sadalījumu uz izrādi LINDA VISTA.
Informācija biļešu pircējiem, kas iegādāsies biļetes internetā:
Biļetes var iegādāties tikai reģistrēti lietotāji! Pirms biļešu iegādes, ir jāielogojas savā kontā.
Uz katru no izrādēm LINDA VISTA (kopā 15 izrādes) interneta tirdzniecībā būs pieejamas 170 vietas, Katrā no datumiem ir rezervētas biļetes arī kolektīviem no reģioniem. Kopumā tirdzniecībā internetā uz izrādi tiks nodotas 2550 vietas.
Informācija biļešu pircējiem, kas iegādāsies biļetes kasē:
Kasierei viena klienta apkalpošana aizņem vidēji 3 minūtes.
Uz katru no izrādēm LINDA VISTA (kopā 15 izrādes) tirdzniecībai kasē būs pieejamas 30 vietas. Kopumā tirdzniecībā kasē uz izrādi tiks nodotas 450 vietas.


Biļešu rezervācija pirmajā biļešu pārdošanas dienā telefoniski nebūs iespējama!
Biļetes nevar rezervēt, rakstot uz kases e-pastu.

10/01/2019
Sēru vēsts

7. janvārī mūžībā aizgājis mūsu ilggadējais kolēģis Andris Jarāns. Skumju brīdī esam kopā ar Andra piederīgajiem.

Atvadīšanās 12. janvārī plkst. 11.00 Rīgas Krematorijas Lielajā zālē.

13/12/2018
JRT PIRMIZRĀDE 4. JANVĀRĪ

4. janvārī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Ulda Tīrona jauniestudējums “Apmānītā”, kas tapis pēc Tomasa Manna tāda paša nosaukuma stāsta motīviem.
Savā pēdējā literārajā darbā “Apmānītā” (1953) Tomass Manns pievērsies kādas vācu atraitnes bezcerīgajai mīlestībai uz divreiz jaunāku amerikāņu jaunekli. Šis vēlās mīlas stāsts risinās pēc Pirmā pasaules kara uz Eiropas pagātnes, kultūras un tradīciju sabrukuma fona un veltīts, iespējams, pašai aizkustinošākajai cilvēka īpašībai – spējai atdot savu mīlestību uz visiem laikiem zūdošajam mirklim.
Šis ir trešais režisora Ulda Tīrona iestudējums Jaunajā Rīgas teātrī. 2015. gadā tapa izrāde “Mielasts” un 2017. gadā “Pēdējā Ļeņina Eglīte”, par lomu kurā Vilis Daudziņš ieguva 2017./2018. gada teātra sezonas Spēlmaņu nakts balvu Gada aktieris. Par jauno iestudējumu Uldis Tīrons saka: “Kādreiz, pēc ilgstošas aizraušanās ar Tomasu Mannu, jau pēc “Doktora Fausta”, es izlasīju arī viņa pēdējo stāstu, un tas mani apstulbināja ar savu fizioloģisko cinismu. Kā teiktu kņazs Miškins – ieraugot tādu bildi, var ticību zaudēt. Mēs veidojam šo izrādi, domājot par to, kā saglabāt nedaudz viegluma un prieka – jaunās pasaules, sabrukuma, slimību, novecošanas un citu bezjēdzību priekšā. Teātris varbūt ir tā retā vieta, kur tas vēl var izdoties.”
Izrādes scenogrāfiju un kostīmus veido māksliniece Anna Heinrihsone. Galveno lomu (vācu atraitni) atveido Regīna Razuma, viņas meitu Annu spēlē Marija Linarte, amerikāņu jaunekli - Kaspars Dumburs. Tomasa Manna lomā - Ģirts Krūmiņš, pārcēlāja lomā - Toms Veličko, meitene no pagātnes - Katjuša Pelli.

Tuvākās izrādes: 5., 8., 26., 27. janvārī un  15., 16. un 27. februārī. Izrāde notiks JRT Lielajā zālē Miera ielā 58a.

11/12/2018
Biļetes uz izrādēm martā!

JRT skatītāji, pateicoties jūsu lielajai interesei, ir strauji sarucis pieejamo biļešu skaits uz 2019. gada janvāri un februāri.

Lai iespēja dāvināt teātri nemazinās, 12. decembrī plkst. 11:00 uzsāksim biļešu tirdzniecību uz atsevišķām izrādēm martā - LATVIEŠU MĪLESTĪBA, APMANĪTĀ, KAS IR SILVIJA?, CERĪBU EZERS, CERĪBU EZERS AIZSALIS, VECTĒVS, PELDOŠIE-CEĻOJOŠIE, SOŅA, PĒDĒJĀ LEŅINA EGLĪTE, ATNĀC MANI VĒL SATIKT (Alvja Hermaņa jauniestudējums).

Biļetes uz pārējām izrādēm martā, tai skaitā uz izrādi LINDA VISTA, būs pieejamas janvāra pirmajā pusē.

 

05/12/2018
AKTRISES SLIMĪBAS DĒĻ ATCELTA IZRĀDE DIEVIŅŠ PILLĀ 6., 7. UN 8. DECEMBRĪ

Aktrises slimības dēļ atceltas 6., 7. un 8. decembra izrādes DIEVIŅŠ PILLĀ.

6. decembra izrāde pārcelta uz 11. aprīli. Izrādi var apmeklēt ar 6. decembra biļetēm.
7. decembra izrāde pārcelta uz 12. aprīli. Izrādi var apmeklēt ar 7. decembra biļetēm.
8. decembra izrāde pārcelta uz 13. aprīli. Izrādi var apmeklēt ar 8. decembra biļetēm.

Ja šie datumi nav piemēroti, JRT kasē var saņemt naudu par kasē iegādātajām biļetēm, kases tālr. 67280765.
Pircējiem, kuri iegādājušies biļetes internetā, par naudas atgriešanu jāsazinās ar SIA DIVI GRUPA tehnisko atbalstu, e-pasts: biletes@di.lv vai tel. 25440073 (darbadienās no pl. 9.00 - 18.00). Nauda tiks atgriezta kontā 10 darba dienu laikā.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

04/12/2018
Režisoram Alvim Hermanim veltīts festivāls decembrī norisināsies Tallinā.

No 9. līdz 15. decembrim Tallinā notiks jau desmitais Starptautiskais teātra festivāls Midwinter Night's Dream, kuru organizē Tallinas Pilsētas teātris. Šogad festivāls ir veltīts Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskajam vadītājam Alvim Hermanim, un festivāla programmā iekļautas tikai Hermaņa veidotās izrādes. 

Festivāla laikā tiks izrādītas daudzu gadu garumā Latvijas skatītāju iecienītas izrādes:
- Izrāde “Melnais piens” - 9. 12 un 10.12;
- Izrāde “Latviešu mīlestība” – 11.12 un 12.12;
- Izrāde “Brodskis/Barišņikovs” – 12.12, 13.12, 14.12;
- Izrāde “Garā dzīve”, kura vairs nav Latvijas teātra repertuārā - 13.12, 14.12;
- Izrāde “Oblomovs” – 15.12.

Sadarbībā ar festivālu “Zelta Maska” 9. un 10. decembrī Tallinā tiks izrādīta arī Alvja Hermaņa Nāciju teātrī Maskavā iestudētā izrāde “Šukšina stāsti”. Līdztekus izrādēm būs arī plaša paralēlā programma - skatītāju tikšanās ar režisoru un Jaunā Rīgas teātra aktieriem, lekcija par Josifa Brodska daiļradi un kritiķu diskusija festivāla noslēgumā. Vairāk par festivālu: http://www.linnateater.ee/midwinter-nights-dream.
Jaunā Rīgas teātra dalību festivālā atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Līdzās festivālam novembra beigās Igaunijā tika izdota arī Alvja Hermaņa grāmata “Dienasgrāmata” igauņu valodā. Latvijā grāmata tika izdota 2016. gadā un tajā lasāmas Alvja Hermaņa piezīmes, pierakstītas 2015./2016. gada teātra sezonā.

 

23/11/2018
Pirmizrāde Jaunajā Rīgas teātrī – Tenesija Viljamsa “Jaunības putns ar saldo balsi”.

5. decembrī Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvos jau ceturtais jauniestudējums šajā sezonā – Tenesija Viljamsa luga “Jaunības putns ar saldo balsi”, kuru iestudēs režisors Vladislavs Nastavševs.

Amerikāņu dramaturgs Tenesijs Viljamss (1911 – 1983) ir sarakstījis divdesmit četras lielformāta lugas, tostarp “Stikla zvērnīca”, “Ilgu tramvajs”, “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta”, saņēmis augstākos profesionālos novērtējumus – divas reizes Pulicera balvu, trīs reizes New York Drama Critics’ Circle balvu un divas reizes Tonija balvu. Luga “Jaunības putns ar saldo balsi” pirmo reizi tika uzvesta Brodvejā 1959. gadā. Tenesijs Viljamss to rakstīja ilgāku laiku, padziļinādams un attīstīdams tālāk savu pirms vairākiem gadiem sarakstīto viencēlienu “Ienaidnieks: laiks”. Būdams jau pasaulslavens autors un izlēmīgi nolēmis pielikt punktu savai ieilgušajai koķetērijai ar masu auditoriju, saskaņā ar kuras gaumi un par prieku producentiem dramaturgs bija pārrakstījis ne vienu vien savu lugu. Ar šo darbu viņš vairs nejokojās: “Es varu rakstīt tikai par tēmām, kurās es jūtos emocionāli iesaistīts. Un manos darbos ir tikai divas lielās tēmas, kas variējas un atkārtojas. Viena no tām ir apsēstība ar laiku, kas paiet.” Amerikāņu režisors Elija Kazans, viens no izcilākajiem Viljamsa darbu interpretiem un tuvs rakstnieka draugs, uzskata “Jaunības putnu ar saldo balsi” par visautobiogrāfiskāko Tenesija Viljamsa lugu.
Režisors Vladislavs Nastavševs uzskata, ka lugas autors savā darbā ietver ne tikai tēmu par fizisku jaunību un divu novecojošu cilvēku stāstu:  “Lielā mērā tas ir arī stāsts par laiku, kurā mēs dzīvojam. Un tā svaigumu, kas sen ir zudis. Zudis kaut kad ļoti, ļoti sen. Svaigums un cilvēces jaunība ir zuduši. Un ir sajūta, ka mēs esam jau ļoti veci. Visi. Civilizācija kopumā ir kļuvusi veca. Un vienīgais, kas atliek, ir imitēt jaunību. Imitēt svaigumu. Un no tā es izdaru secinājumu, ka viss, kas mums apkārt notiek, īstenībā ir imitācija. Mēs izliekamies, ka mēs esam jauni. Ka mēs kaut kur virzāmies. Ka mēs sākam kaut ko no jauna. Ka viss vēl tikai priekšā. “
Izrāde “Jaunības putns ar saldo balsi” ir par novecojošu žigolo, kas atgriežas dzimtajā pilsētiņā kopā ar Holivudas zvaigzni, lai atgūtu savu jaunības mīlestību. Plāns viņam ir, bet jaunības mīlestības tēvs ir gatavs darīt jebko, lai to izjauktu.
Izrādes scenogrāfiju veido režisors kopā ar scenogrāfu Edgaru Kļaviņu. Kostīmus rada Rūta Kuplā. Komponiste, aranžētāja un izrādes muzikālā noformējuma autore Anna Ķirse. Izrādē piedalās Jaunā Rīgas teātra aktieri Baiba Broka, Ivars Krasts, Sandra Kļaviņa, Vilis Daudziņš, Jana Čivžele, Jevgēnijs Isajevs, Regīna Razuma un pieaicinātie aktieri - Matīss Budovskis, Raivis Mediss, Rūdolfs Apse un Varis Piņķis.

Biļetes uz izrādi “Jaunības putns ar saldo balsi” decembrī, janvārī un februārī jau izpārdotas. Marta izrāžu repertuārs tiks izsludināts 2019. gada janvārī.