Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
28/03/2018
12. aprīlī JRT šīs sezonas pēdējā pirmizrāde - KAS IR SILVIJA? Māras Ķimeles režijā.

Režisore – Māra Ķimele, scenogrāfs – Toms Jansons, kostīmu māksliniece – Jana Čivžele, lomās – Elita Kļaviņa, Ģirts Krūmiņš, Toms Veličko, Kaspars Znotiņš vai Gundars Āboliņš.

KAS IR SIVLIJA? ir pasaulslavenā dramaturga Edvarda Olbija (1928-2016) lugas “Kaza jeb kas ir Silvija”* iestudējums. Tas ir skats uz ģimeni komiski absurdā rakursā. Ģimenes draugs, televīzijas žurnālists Ross intervē ģimenes galvu jubilejas pārraidei, un negaidot atklājas skelets skapī…

Režisore Māra Ķimele: ‘’Senatnes mutvārdu un arī rakstveida liecības vēsta par laikiem, kad zvēri un koki runāja, un kad dzīvoja dažādas starpcilvēku un starpdzīvnieku būtnes - sfinksas, ziloņcilvēki, kentauri, nāras, pāni, satīri u.c. Dievi iemiesojās dažādās radībās, Zevs nolija kā zelta lietus pār Danaju, daiļa jaunava slēpās vardes vai gulbja veidolā. Cilvēki nespēja atšķirt, kas ir kas… Arī lugas autors Edvards Olbijs, rakstot par dīvaino mīlas objektu kazu, ir balstījies Antīkās Grieķijas tradīcijā. Traģēdija (grieķu valodā – τραγωδία)  burtiskā tulkojumā nozīmē āža dziesmu. Izrāde ir par robežām. Bet nevis par seksuālām robežām, kuras vajag vai nevajag pārkāpt, bet par domāšanas robežām. Un arī par to, ka pasaule ir noslēpumu un iespēju  pilna. Varbūt Silvija ir Afrodīte?’’
         
Izrādē piedalās skatītāju iemīļoti aktieri Elita Kļaviņa, Ģirts Krūmiņš, Kaspars Znotiņš, kā arī JRT aktieru saimes jaunākais dalībnieks Toms Veličko. Kopš vairāk kā trīs gadu pauzes jaunajā iestudējumā uz skatuves būs iespēja redzēt arī Gundaru Āboliņu (viņa pēdējā pirmizrāde JRT bija izrādē DIVPADSMIT KRĒSLI 2014. gadā).

Tuvākās izrādes: 12., 13., 14. aprīlī un  12., 15. un 16. maijā. Izrāde notiks JRT Mazajā zālē Miera ielā 58a.

* Pirmais uzvedums Brodvejā ar Elizabeth Ireland McCann, Daryl Roth, Carole Shorenstein Hays, Terry Allen Kramer, Scott Rudin, Bob Boyett, Scott Nederlander, Sine/ZPI piedalīšanos.