Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
29/12/2017
"NN NAKTS" Jaunajā Rīgas teātrī

8.janvārī Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) notiks sarīkojums "NN NAKTS", kura ietvaros tiks cildināti Normunda Naumaņa vārdā nosauktajai Gada balvai kritikā izvirzītie kritiķi, paziņoti galvenās balvas un Jaunā kritiķa veicināšanas balvas saņēmēji. Sarīkojums būs veltīts kritikas un mākslas attiecībām, tas stāstīs par aizgājušo laiku mākslinieku un kritiķu strīdiem un sarunām, šodienas kritiku un kritisko domu. Piedalīsies Gundars Āboliņš, Uldis Anže, Juris Bartkevičs, Vilis Daudziņš, Gundars Grasbergs, Elita Kļaviņa, Ieva Puķe. Eseju lasīs Gustavs Strenga, dialogā tiksies Krista Burāne un Toms Treibergs, skanēs Toma Auniņa mūzika. Sarīkojuma režisore Inese Mičule, skatuves vizuālo noformējumu veido Kristians Brekte.

"NN NAKTS" jau trešo gadu notiks Jaunajā Rīgas teātrī. Norises laiks - 8.janvārī plkst.19. Biļetes pieejamas Jaunā Rīgas teātra kasē un internetā: www.biletes.jrt.lv, cena: 7,00 un 10,00 EUR.

Par darbu dažādu mākslas jomu kritikā šogad balvai izvirzīti seši kandidāti: Anda Baklāne, Pēteris Bankovskis, Lauma Mellēna-Bartkeviča, Santa Mičule, Henrieta Verhoustinska un Alise Zariņa.
Jau otro reizi žūrija aicināja pieteikt kandidātus Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvai, saņemtie pieteikumi tika izvērtēti, un veicināšanas balvas saņēmēja vārdu žūrija paziņos 8.janvāra pasākumā.

Gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, rakstnieks, filozofs un interneta žurnāla "Satori" redaktors Ilmārs Šlāpins uzskat: "Kritika ir svarīga šodienas kultūras dzīves sastāvdaļa, bez sarunas par to, kas notiek visdažādāko žanru mākslā, tā zaudē iespēju padziļinātai sarunai ar skatītāju un klausītāju. Kritika ir nozīmīgs palīgs arī māksliniekiem, kas alkst un gaida novērtējumu, mācās no savām kļūdām un citu sasniegumiem. Kritika dod iespēju attīstīties un augt jaunām kultūras idejām, iesakņoties un rast pamatu tam, kas nākotnē vēl tikai radīs sabiedrības izpratni par skaisto."

Anda Baklāne balvai izvirzīta par dzejas vērtējumu žurnālā "Domuzīme" un interneta kultūras žurnālā "Satori", Pēteris Bankovskis - par vizuālās mākslas recenzijām mākslas un kultūras portālā "Arterritory", Lauma Mellēna-Bartkeviča - par operas izrāžu vērtējumu "Satori", Santa Mičule - par vizuālās mākslas recenzijām "Kultūras Dienā" un interneta žurnālā "Punctum", Henrieta Verhoustinska - par teātru izrāžu  vērtējumu "Kultūras Dienā" un "Teātra Vēstnesī", Alise Zariņa - par kino recenzijām "Satori" un  interneta žurnālā "Kino Raksti".

Galvenās balvas ieguvējs saņems naudas stipendiju EUR 1500, kuru atbalsta tehnoloģiju uzņēmums "Tilde".

Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu mākslas kritikā 2015.gadā nodbināja Normunda Naumaņa biedrība. Lēmumu par šī gada nominantiem pieņēma biedrības izveidota žūrija: interneta žurnāla “Satori” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, teātra kritiķe Edīte Tišheizere, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Normunda Naumaņa Gada balvai mākslas kritikā Kultūras ministrija ir piešķīrusi Nacionālās balvas statusu un atbalsta "NN nakts" norisi. Sarīkojumu informatīvi atbalsta laikraksts "Diena" un žurnāls "IR".

“NN NAKTI” organizē Normunda Naumaņa biedrība.

Kontaktinformācija: kritikas.balva@gmail.com