Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
04/01/2017
Noskaidroti JRT Gada balvas 2016 laureātiPirmdien, 2. janvāra vakarā, Jaunajā Rīgas teātrī notika JRT Gada balvas 2016 pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tika sveikti laureāti 10 kategorijās. Tika godināti gan šī gada JRT darbinieku vērtējumā labākā izrāde un mākslinieki, gan administrācijas un tehniskie darbinieki. Ikviens no laureātiem saņēma Gundara Svilpes izgatavoto balvu “JRT skatuves nagla”.

Balvu saņēmēji tika noskaidroti decembrī JRT darbinieku iekšējā balsojumā, kas ilga gandrīz trīs nedēļu garumā. Ikvienam darbiniekam bija iespēja ieteikt un balsot par 2016. gada izrādi, režisoru, mākslinieku, aktrisi, aktieri, debiju, tehnisko, administrācijas un garderobes cilvēku, kā arī par JRT Zelta rokām.Balvu “Zelta rokas” saņēma ilggadējais JRT darbinieks Vladis Pupelis, “Gada garderobes cilvēks” – Andris Zeļonka, savukārt kā gada administrācijas cilvēks tika sveikta teātra klientu apkalpošanas administratore Māra Ķirkuma. Par 2016. gada tehnisko cilvēku kļuva Andris Skotelis.

Kategorijā “Gada debija” visvairāk kolēģu balsu saņēma Kristīne Krūze par debiju režijā ar izrādi LAKSTĪGALU MĀJA. Ar mazāku balsu skaitu trīs labāko skaitā ierindojās arī režisors Mārcis Lācis par debiju JRT ar izrādi RĪGA. URBĀNIE MĪTI, kā arī aktieris Reinis Boters par debiju Jaunajā Rīgas teātrī izrādē RĪGA. URBĀNIE MĪTI.

Aktieri Andris Keišs, Kaspars Znotiņš un Vilis Daudziņš ieguva visvairāk balsu kategorijā “Gada aktieris”. Ar nelielu balsu pārsvaru balvu saņēma Vilis Daudziņš, kurš 2016. gadā piedzīvoja trīs pirmizrādes, atveidojot Indriķi režisores Ineses Mičules izrādē PILNA MĀRAS ISTABIŅA, Fransuā Alvja Hermaņa iestudējumā PAKĻAUŠANĀS, kā arī tēvu Māras Ķimeles izrādē TĒVS.

Par Gada aktrisi ar lielu balsu pārsvaru kļuva Sandra Kļaviņa, kura režisores Kristīnes Krūzes monoizrādē LAKSTĪGALU MĀJA spēlē Aleksu. Līdz ar Sandru trijniekā iekļuva arī aktrises Baiba Broka un Guna Zariņa.

Kategorijā “Gada mākslinieks” balvu saņēma Jana Čivžele, kuras veidotos kostīmus var redzēt trīs 2016. gadā JRT tapušās izrādēs: RUDENS SONĀTE, PAKĻAUŠANĀS un LAKSTĪGALU MĀJA. Šajā kategorijā lielu balsu skaitu ieguva arī mākslinieces Austra Hauks un Sarmīte Balode.

Gada režisora godam pēc balsotāju vērtējuma pretendēja Māra Ķimele, kura 2016. gadā JRT iestudēja izrādi RUDENS SONĀTE, Gatis Šmits ar izrādēm ĪSUMĀ PAR VISUMU un KĀRKLI, kā arī Alvis Hermanis ar izrādi PAKĻAUŠANĀS. Visvairāk balsu un balvu “Gada režisors” saņēma Alvis Hermanis.

Darbinieku vērtējumā no visām 2016. gada JRT pirmizrādēm vislielākais balsu skaits tika izrādēm RUDENS SONĀTE, RĪGA. URBĀNIE MĪTI un PAKĻAUŠANĀS. Par Gada izrādi tika kronēta PAKĻAUŠANĀS, kas kopš pirmizrādes 2016. gada 9. septembrī nospēlēta jau 23 reižu.

No sirds apsveicam visus laureātus un nominantus!