Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
20/08/2018
Pirmizrāde Jaunajā Rīgas Teātrī - “Linda Vista” Alvja Hermaņa režijā.

2018. gada 1. septembrī Jaunais Rīgas teātris (JRT) uzsāks jauno teātra sezonu ar jauniestudējumu – Treisija Letsa “Linda Vista”. Režisors – Alvis Hermanis, scenogrāfs – Artūrs Virtmanis, kostīmu māksliniece – Jana Čivžele.

Treisijs Letss (1965) ir amerikāņu dramaturgs, kinoscenārists un aktieris,  kurš par savu radošo darbu ir saņēmis augstāko profesionālo novērtējumu - Pulicera balvu, Tonija balvu un Drama Desk Award. Latvijā labi pazīstama ir Treisija Letsa luga “Augusts: Osedžas zeme“, ko autors sarakstījis 2008. gadā un ar to ieguvis pasaules slavu. Luga “Linda Vista” pasaules pirmizrādi piedzīvoja pavisam nesen – pagājušā gada aprīlī tā tika iestudēta teātrī “Stepes Vilks” (Steppenwolf Theater Company) Čikāgā, ASV.

Izrādes tēma ir pusmūža cilvēku drāma mūsdienu sabiedrībā. Agrākos laikos 40-50 gadus veci cilvēki jau skaitījās norakstīti un savu dzīvi jau nodzīvojuši. Mūsdienās šī paaudze jūtas apmulsusi, jo jaunība kā nebeidzas tā nebeidzas, dzīves plāns ir it kā izpildīts (vai nu veiksmīgi vai neveiksmīgi), bet dzīve joprojām turpinās un vajadzīgs jauns plāns.

Galveno lomu - nesen šķīrušos piecdesmitgadnieku - atveido Andris Keišs. Vēl lomās skatītāju iemīļoti JRT aktieri - Baiba Broka, Elita Kļaviņa, Gundars Āboliņš, Sandra Kļaviņa, kā arī divi pieaicinātie aktieri Jānis Skutelis un Grieta Aminata Diarra.

Septembra un oktobra izrādes “Linda Vista” jau izpārdotas, novembrī izrāde ieplānota - 8., 9., 10., 11.11. Biļešu tirdzniecību uz novembri plānojam uzsākt 26. septembrī.