Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
20/10/2017
Šovakar Jaunajā Rīgas teātrī - pirmizrāde!

Šodien, 20.oktobrī JRT Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos mūsu jaunākais iestudējums - PĒDĒJĀ ĻEŅINA EGLĪTE Ulda Tīrona režijā.

"Pēdējais Ļeņins Jaunajā Rīgas teātrī var neatbilst to skatītāju priekšstatiem, kuriem liekas, ka viņi jau nu gan Ļeņinu zina. Pēdējais Ļeņins uz JRT skatuves ir tikai cilvēks nāves priekšā, par kuru mēs – ak vai! – nezinām ne par kapeiku vairāk kā par bērnu eglīti Gorku savrupmājā," saka režisors Uldis Tīrons, kurš izrādes tapšanā iedvesmojies no Ļeņina sanitāru 1923.gada piezīmēm un dienasgrāmatām un atziņas, ka Ļeņins, par kura ietekmi vēsturē, šķiet, neviens vairs nevēlas neko zināt un kurš tepat pie mums gandrīz pusgadsimtu rēgojās uz katra stūra, šķiet laimīgi izgaisis, atstājot dvēselēs grūti uztaustāmu nepatiku, kas tomēr ir jūtas, ar kurām var kaut ko iesākt – šajā gadījumā radīt teātri.

Vladimirs Iļjičs Ļeņins (1870–1924), Krievijas revolucionārs, boļševiku partijas līderis, pirmais PSRS vadītājs un ļeņinisma ideoloģijas dibinātājs, kuru daudzi uzskata par vienu no 20. gadsimta ietekmīgākajiem politiķiem, pēc smadzeņu triekas 1923. gadā zaudēja kustības un runas spējas. Vēsturnieks Mihails Gefters par Ļeņinu: "Triviāli līdz pat banalitātei: jo lielāka vara cilvēkam pār citiem cilvēkiem, jo zūdoši mazāk cilvēka viņā pašā. Cilvēks ir būtne, kas izgudro savu pagātni. Šī iemesla dēļ radās zināšanu joma, kur šī radošā spēle izpaužas kā pagātnes rekonstruēšana. Ļeņins ir vissliktākais tēls šādai rekonstrukcijai. Cilvēks, kurš aplipis mītiem un apokrifiem, sagriezts plakātu citātos, kurš tādēļ neizraisa par sevi nekādu interesi. Mēmais Ļeņins cīnījās jau vairs tikai ar savu iekšējo pasauli. Tik sarežģīti mirst smadzenes. Un, kad jau vairs nebija palicis nekas, mazajā prāta gabaliņā tomēr turpinājās dzīve – ar visu tās sarežģītumu. Interesanti, kā cilvēks, zaudējis runas spēju, tomēr uzbūvēja sev pasauli, kas pilnībā pakļauta viņam."

Iestudējuma scenogrāfi - Rūdolfs Baltiņš un Dace Sloka, gaismu mākslinieks - Jānis Sniķers, lomās: Vilis Daudziņš, Emīls Krūmiņš, Baiba Broka, Inga Tropa, Kaspars Znotiņš, Ģirts Krūmiņš, Varis Piņķis, Toms Veličko un Ivars Krasts.

Nākamās izrādes - 21. un 22.oktobrī, 2., 3., 4. un 5.novembrī.