Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
27/04/2017
Brīvdienās un maija svētku nedēļā samazinām cenas trīs izrādēm!

Piedāvājam samazinātas cenas uz šādām izrādēm:
 

PAKĻAUŠANĀS 28. un 29. aprīlī - 7, 10 un 15 eiro
TĒVS 2. un 3. maijā - 15 eiro
ZIEDONIS UN VISUMS 5. maijā - 7, 10 un 15 eiro


Pērc biļetes kasē vai www.biletes.jrt.lv.

Akcija neattiecas uz iepriekš rezervētajām biļetēm.

27/04/2017
Aplūkojami JRT ēku kompleksa rekonstrukcijas projekta maketi

2017./2018.gada sezonu Jaunais Rīgas teātris cer uzsākt bijušās Tabakas fabrikas telpās Miera ielā 58A, kur teātris darbosies, kamēr tiks rekonstruēta ēka Lāčplēša ielā 25. Gatavojoties lielajām pārmaiņām, no 27.aprīļa JRT foajē pie biļešu kases apskatāmi ēkas rekonstrukcijas projekta autoru – pilnsabiedrības “Zaigas Gailes Birojs un Partneri” – veidotie rekonstrukcijas projekta maketi.

Ēku kompleksu Lāčplēša ielā 25 sagaida vairāki fundamentāli pārveidojumi. Galvenā ieeja teātrī tiks pārcelta uz pagalmu, daļa pagalma tiks aizbūvēta, izveidojot jaunas pārejas starp ēkām un iekšpagalmiem un ierīkojot lifta šahtas. Tiks pārbūvēta pagalma ēka, papildus mazajai zālei (100 skatītāju vietas) iegūstot vēl vienu lielāku skatītāju zāli (līdz 250 skatītāju vietu); teātrī būs arī trīs mēģinājumu zāles.

Vienlaikus arhitekte Zaiga Gaile uzsver: “Vēsturiskais Smiļģa teātris ir latviešu teātra vēstures vērtība, un tas saglabājams tā kompozīcijā, tēlā un sajūtās. Sienu patina, sarkankoka finiera paneļi, betona flīzes, parketi, kāpnes, durvis, oderlogi ielas fasādē, detaļas, mēbeles, piemēram, aktieru grimētavu galdiņi, saglabājamas ar to dabisko nodilumu.”
Paredzēts saglabāt Smiļģa kabinetu. Skatītāju zāli ar 500 vietām plānots saglabāt Smiļģa izbūves veidolā un tēlā ar balkonu, liektajām sarkankoka finiera plaknēm un gaismas ķermeņiem, kas ir vienīgais art deco zāles interjers Rīgā.

Vairāk par piedāvāto koncepciju lasiet šeit.

Maketi apskatāmi JRT kases darba laikā (darba dienās un sestdienās plkst. 10.00–19.00, svētdienās plkst. 12.00–19.00 vai stundu pirms dienas izrādes sākuma) un izrāžu starpbrīžos. Aicinām ikvienu interesentu!

27/04/2017
KASES DARBA LAIKS MAIJA SVĒTKOS

1. un 4. maijā JRT kase būs slēgta.

5. un 6. maijā  kase strādās no plkst. 12.00 - 19.00.

Biļetes var iegādāties internetā: www.biletes.jrt.lv

24/04/2017
Jaunais Rīgas teātris viesizrādēs Serbijā un Ungārijā

No 23. līdz 25.aprīlim Jaunais Rīgas teātris (JRT) ar režisora Alvja Hermaņa iestudējumu “Brodskis/Barišņikovs” viesojas 14.Belgradas dejas festivālā Serbijā, savukārt 25. un 26.aprīlī iestudējums “Melnais piens” Alvja Hermaņa režijā būs skatāms festivālā MITEM (The Fourth Madách International Theatre Meeting)  Budapeštā.

JRT iestudējumu “Brodskis/Barišņikovs” līdz šim atzinīgi novērtējuši skatītāji ne tikai Latvijā, bet arī ASV un Izraēlā, bet šajā pavasarī to būs iespējams noskatīties Serbijā, Lielbritānijā, Vācijā, Rumānijā un Šveicē.
Nobela prēmijas laureātu dzejnieku Josifu Brodski un leģendāro mākslas personību Mihailu Barišņikovu saistīja cieša draudzība, kas ilga 22 gadus līdz pat Brodska nāvei 1996.gadā. Alvja Hermaņa iestudējumā Barišņikovs interpretē Brodska dzeju dzejnieka dzimtajā valodā, ar tekstu un kustību atklājot dzejnieka pasauli un ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Iestudējumu JRT veidojis sadarbībā ar Baryshnikov Productions, un tas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros.
Belgradas dejas festivāls šajā pavasarī  norisinājās jau 14.reizi, un kā īpašs notikums, papildinot festivāla pamatprogrammu, tajā iekļauts JRT iestudējums “Brodskis/Barišņikovs”. Belgradas dejas festivāls kopš dibināšanas ir kļuvis par cienījamu notikumu Eiropas dejas festivālu klāstā, piedāvājot saviem skatītājiem labākās izrādes no visas pasaules, jauniestudējumu pirmizrādes un pulcinot gan jaunus, daudzsološus talantus, gan pasaulslavenus māksliniekus. Festivāls galvenokārt veltīts laikmetīgajai dejai. Katru gadu to apmeklē vairāk nekā 18 000 skatītāju. Festivāls kļuvis par karjeras atspēriena punktu daudziem jaunajiem māksliniekiem, veicinot jaunu dejas kompāniju, deju skolu un dejai veltītu izdevumu rašanos Serbijā.
Izrādes “Brodskis/Barišņikovs” 23., 24. un 25.aprīlī notiks Belgradas Terazijes teātrī.

http://www.belgradedancefestival.com/en/

MITEM festivāls dibināts 2014.gadā, to izveidojis Budapeštas Nacionālā teātra vadītājs Atila Vidņanskis (Vidnyánszky). Festivāls nosaukts ungāru dzejnieka un dramaturga Imres Madāča (Madách, 1823–1864), dramatiskās poēmas “Cilvēka traģēdija” autora, vārdā. Piedāvājot skatītājiem dažādu valstu teātra kompāniju izrādes un veidojot kultūru saites, festivāls veicina vietējā teātra izaugsmi un starptautisko atpazīstamību. Šogad festivālā līdzās JRT piedalās teātra kompānijas no Dānijas, Itālijas, Krievijas, Lietuvas, Maķedonijas, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Ungārijas un Zviedrijas.
“Melnais piens” jau kopš 2012.gada ir starptautiskajos festivālos pieprasīts JRT iestudējums, kas pēta Latvijas lauku tēmu, secinot, ka latvieša īstā identitāte ir lauki, nevis pilsēta, jo tikai laukos latvieši atšķiras no citiem – pilsētās šīs atšķirības izzūd. Kad pēdējā latviešu vecmāmiņa būs atdevusi savu pēdējo govi, īstā Latvija būs aizgājusi pagātnē – tāpēc izrāde ir arī par govīm. Izrādē piedalās Jana Čivžele, Iveta Pole, Liena Šmukste, Sandra Kļaviņa, Kristīne Krūze, Elita Kļaviņa un Vilis Daudziņš.
Izrādes 25. un 26.aprīlī notiks Budapeštas Nacionālā teātra Hildas Gobi zālē.

http://mitem.hu/en

13/04/2017
Vēsajā laikā sildies teātrī! Samazinām cenas trīs izrādēm

Vēsajā laikā sildies teātrī!

Piedāvājam samazinātas cenas uz šādām izrādēm:

RUDENS SONĀTE 18. un 19. aprīlī - 15 eiro,
DUKŠI 22. un 23. aprīlī -15 eiro,
PELDOŠIE - CEĻOJOŠIE 22. un 23. aprīlī tikai 3 cenas - 7, 10 un 15 eiro.

Akcija neattiecas uz iepriekš rezervētajām biļetēm. Biļetes var rezervēt arī zvanot uz kasi, tel. 67280765.

13/04/2017
KASES DARBA LAIKS LIELDIENĀS

14., 16. un 17. aprīlī JRT kase būs slēgta.

15. aprīlī kase strādās no plkst. 12.00 - 19.00.

Biļetes var iegādāties internetā www.biletes.jrt.lv

30/03/2017
Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvojusi Henrika Ibsena NORA

29. martā Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvojis režisores Māras Ķimeles jaunākais iestudējums – Henrika Ibsena “Nora (Leļļu māja)”. Izrādē piedalās aktieri Jana Čivžele, kura ir arī iestudējuma kostīmu māksliniece, Ivars Krasts, Kaspars Znotiņš, Iveta Pole, Edgars Samītis vai Andis Strods, iestudējuma vizuālo noformējumu veido scenogrāfs Andris Freibergs un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers.

“Jau vairāk nekā simt gadu turpinās šis Ibsena stāsts par to, ko mēs viens ar otru darām, un par to, ko ļaujam ar sevi darīt. Tas ko, mēs saucam par mīlestību, ko katrs ar to saprotam, droši vien ir pats galvenais, kas man šķiet svarīgi šajā lugā, tāpat kā spēja labot savu aplamos soļus – šī luga ir ārkārtīgi bagāta," atzīst režisore Māra Ķimele.

Pirmās skatītāju atsauksmes uzklausījuši Latvijas Televīzijas Kultūras ziņu veidotāji. Sižetu varat noskatīties šeit.

Biļetes uz izrādēm martā un aprīlī izpārdotas. No 5. aprīļa JRT kasē Lāčplēša ielā 25, Rīgā, un internetā www.biletes.jrt.lv būs nopērkamas biļetes uz šī iestudējuma un citām JRT izrādēm maijā un jūnijā.