Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
RONDO
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

RONDO

Rondo ir nepārtraukts iekāres ceļojums, kur teātris ir mūsu pilsēta.
Tāpat kā teksts pārkāpj tematisko cenzūru, JRT iestudētā izrāde pārkāpj teatrāliem ierobežojumiem. Tas ir provokatīvs ceļojums pa sešām telpām cauri visam teātrim, risinot tikai vienu jautājumu “Vai tu mani mīli?”. Lieki prasīt, kas ir lugas vēstījums. Ne iekāre, ne pilsēta ir tik viennozīmīgas. Lai katrs šeit ierauga sevi, kaut uz mirkli...
Aicinām visu notiekošo uztvert nepiespiesti un dabiski!

Pēc Artūra Šniclera “Der Reigen” motīviem
Teksts – Andra Neiburga
Režisore – Baņuta Rubess
Scenogrāfs – Kristaps Ģelzis
Komponists – Niks Gothams
Lomās: Guna Zariņa, Sandra Kļaviņa, Elita Kļaviņa, Baiba Broka, Maija Apine, Māris Liniņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Armands Reinfelds, Ģirts Krūmiņš

Pirmizrāde: 2000. gada 26. martā

Baņutai Rubesai allaž izdevies pārsteigt. Vismaz latviešu skatītājus.
Pirms simts gadiem Artūrs Šniclers padarīja skandalozu savu iemīļoto Vīni. Austriešu dramaturga A.Šniclera 1903.gadā sarakstītā luga Der Reigen (Rinķa dancis) pirmās izrādes izsauca milzīgu uztraukumu, novedot līdz kautiņiem un tiesām. Šniclers smalki uzšķērž sabiedrību, skatot to caur iekāres prizmu. Desmit dialogi veido seksuālu un sabiedrisku apli, ceļojot pa šo veco un sarežģīto pilsētu.
Katrai pilsētai ir sava īpaša privātā dzīve. Arī Rīgai pienākas savs Rondo. Lugu Latvijas videi adaptējusi rakstniece Andra Neiburga, kas ir viņas pirmais darbs teātrī. Visas gadsimta sākumā rakstītās situācijas pārnestas uz mums visiem labi atpazīstamu vidi un partnerattiecībām. A.Šniclera hierahiskā formā izkārtoto tekstu režisore Baņuta Rubesa, atbilstoši laikam ir pārveidojusi par demokrātisku apli ar pieciem dažādiem sākumiem un beigām.
Šoreiz seksuāls un sabiedrisks aplis – “Rondo”. Latvijā pirmā satišanās ar B.Rubesu notika ar “Tango Lugano”  viesizrādēm Dailes teātrī. Toreiz viņa piedāvāja tradicionalajam priekštatam par Raiņa un Aspazijas attiecībām pilnīgi citādu variantu – pilnu cilvēciskām pretrunām. Tālāk 1991.gadā sadarbībā ar angļu režisoru Nilu Bartletu sekoja Aspazijas “Atriebēja”.
Šoreiz seksuāls un sabiedrisks aplis – “Rondo”. Lugas sižeta izteiktais erotisma rada nepieciešamību visu notiekošo skatīt slepus. “Teātrī es gribu izsaukt to pašu noskaņu, kas rodas, kad kādā restorānā ieraugam divus cilvēkus nekautrīgi skūpstāmies”, saka B.Rubesa. Slepenās skatīšanās pievilcību un iespējamo nekautrību nodrošina izrādes tuvplāns.