Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
15/08/2019
Jaunā Rīgas teātra ieceres 2019./2020. gada sezonā.

Pēc veiksmīgi aizvadītās 2018./2019. gada teātra sezonas (ar pieaugumu gan skatītāju, gan jauniestudējumu skaita ziņā un 99% zāļu piepildījumu) Jaunais Rīgas teātris uzsāk 2019./2020. gada teātra sezonu, kurā piedāvās deviņus jauniestudējumus. Jaunajā teātra sezonā piecas izrādes veidos teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis – divas  no tām ar Latvijas Kultūras akadēmijas Jaunā Rīgas teātra dramatiskā teātra aktieru kursa studentiem. Vēl šajā rudenī izrādi iestudēs Gatis Šmits, bet 2020. gada pirmajā pusē teātrī atgriezīsies Inese Mičule un Pēteris Krilovs, un pirmo reizi Jaunajā Rīgas teātrī izrādi veidos Inga Tropa.

Sezonas jauniestudējumi:

VĒLĀ MĪLA
Sezonas pirmais jauniestudējums jau 12. septembrī Alvja Hermaņa režijā. Mīla un nāve - kā parasti ir galvenās tēmas rakstnieka, Nobela prēmijas laureāta Īsaka Baševisa Zingera stāstos. Izrādi veido divas daļas, divi atsevišķi stāsti, kuros divi aktieri izdzīvo visu to amplitūdu starp komisko un traģisko, kas veido mūsu pavadīto laiku uz šīs zemes. Galvenajās lomās – Gundars Āboliņš un Regīna Razuma. Izrādes scenogrāfiju veido Monika Pormale.
MEKLĒJOT SPĒLMANI
31. oktobrī Lielajā zālē pirmizrāde Gata Šmita jauniestudējumam, par kuru režisors saka: “1971. gadā bijušajā Baptistu draudžu biedrības namā LPSR Valsts Jaunatnes teātris izveido izrādi “Spēlē, Spēlmani!”. Izrādei piemita neizskaidrojams, saviļņojošs spēks, kas turpina nodarbināt prātus vēl šodien. “Meklējot Spēlmani” stāstīs par apstākļiem un notikumiem, kas noveda pie šīs izrādes tapšanas, kā arī par cilvēkiem, kas tajā spēlēja nozīmīgu lomu.”
BALTAIS HELIKOPTERS
21. novembrī pirmizrādi piedzīvos Alvja Hermaņa izrāde “Baltais helikopters”. Izrāde stāsta par iepriekšējā Katoļu baznīcas pāvesta - Benedikta XVI - noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu posteni dzīves laikā. Oficiālā atkāpšanās versija par veselības problēmām ne visiem šķiet pārliecinoša. Ir arī citas versijas. Astoņi gadi, kuru laikā Racingers pavadīja pāvesta krēslā (no 2005. līdz 2013. gadam), sakrita ar visiem tiem jaunajiem izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem mūsu civilizācija tika konfrontēta 21. gadsimta sākumā un atbildes uz kuriem joprojām nav atrastas. Pāvesta lomā Mihails Barišņikovs. Izrādē piedalās arī JRT aktieri Kaspars Znotiņš un Guna Zariņa, scenogrāfiju un kostīmus veido māksliniece Kristīne Jurjāne. Šogad JRT repertuārā ir ieplānotas desmit izrādes. Biļešu tirdzniecību uz šī gada izrādēm “Baltais helikopters” uzsāksim 9. septembrī plkst. 10.00 internetā (www.biletes.jrt.lv). JRT kasē Miera ielā 58a biļetes nebūs pieejamas.
SIEVIETES UN VĪRIEŠI
Gadu noslēgsim ar vēl vienu Alvja Hermaņa izrādi, kas balstīta Majas Cades lugā “Status quo” (tulkotāja Margarita Zieda, lugas adaptācija – Alvis Hermanis). Par topošo izrādi režisors saka: “Izrāde piedāvā tādu realitātes modeli, kurā sieviešu un vīriešu sociālās lomas ir samainītas vietām. Mūsdienu pasaulē, kur sievietes kļūst arvien vīrišķīgākas un vīrieši arvien sievišķīgāki, šāda spēle vairs nešķiet utopiska fantāzija. Sievietes un vīrieši postmodernajā pasaulē sākuši mainīties lomām jau pirms kāda laika un JRT izrāde piedāvās versiju, kā šī situācija varētu tālāk attīstīties. Vai arī - dažviet ir jau iestājusies. Japānā jau pārdošanā nonācis jauns produkts - plastikāta sieviešu krūtis, kuras uzliekot, vīrietis var simulēt zīdaiņa barošanu tā, lai mazulis nejūt atšķirību. Vācijas medijos šovasar var lasīt virsrakstus "Vai vācu sabiedrība ir gatava kancleram vīrietim?". Rietumu sabiedrība (atšķirībā no pārējām) pēdējo simts gadu laikā veikusi milzu progresu sieviešu līdztiesības jomā un turpina to darīt, “MeToo" kustība radikāli izmainījusi sadzīves uzvedības kodus, taču politkorektuma terors un cīņa par upura lomu dialogu starp dzimumiem tikai sarežģī. Un demogrāfijas līknes turpina gāzties uz leju. Visi šie procesi attīstās mūsu acu priekšā un neviens nezin ar ko tas beigsies. Vācu autore Maja Cade ir mēģinājusi fantazēt šajā virzienā un ar viņas atļauju mēs lugu esam lokalizējuši. Darbības vieta ir Latvija."  
ZALKŠA LĪGAVA
2020. gada sākumā uz JRT skatuves tiks iestudēta 1928. gadā sarakstītā un tikai vienreiz uz profesionālās teātra skatuves iestudētā Aspazijas luga “Zalkša līgava”. Režisore Inga Tropa šo Aspazijas lugu pēc savas jaudas, dziļuma un emociju blīvuma salīdzina ar sengrieķu darbiem “Mēdeja” un “Antigone”. Tas ir aizraujošs, satriecošs, sirdi plosošs stāsts, kas aizskar tēmas par miršanu un augšāmcelšanos, nāvi un nemirstību. Kopā ar scenogrāfu Miķeli Fišeru ir iecere veidot vizuāli krāšņu, daudz līmeņu izrādi, kas atspoguļo mūsu zemapziņas dažādos slāņus.
VĒSĀ JAUNAVA
Pavasarī Jaunajā Rīgas teātrī atgriezīsies režisore Inese Mičule (iepriekš iestudētās izrādes “Fundamentālists”, “Smagais Metāls”, “Muša”, “Ilgu Tramvajs”, “Pilna Māras istabiņa”). Iestudējums "Vēsā jaunava" būs veidots pēc dāņu rakstnieka Jerna Rīla stāstu krājuma "Vēsā jaunava un citi blēņu stāsti" motīviem. Tie ir asprātīgi, traģikomiski stāsti par cilvēka esību aiz polārā loka, par viņu kaislībām un dēmoniem, par vientulību un patiesu draudzību, par cilvēka dabu starp ledājiem un polāro nakti. Izrādes scenogrāfe - Katrīna Neiburga.
DUBLINIEŠI MIERA IELĀ
Sezonu noslēgsim ar režisora Pētera Krilova izrādi pēc īru rakstnieka Džeimsa Džoisa stāstu krājuma “Dublinieši”. Scenārija autori Matīss Gricmanis un Pēteris Krilovs par izrādes ieceri saka: “Īpatnu un neatkārtojamo simbolu meklēšana ir gan Latvijas, gan Īrijas vēstures mērķis. Reti Latvijā tiek vilktas paralēles ar Īriju, bet abas nācijas ir mēģinājušas apliecināties pasaulei un vienlaikus glabāt savu neatkārtojamo mentalitāti. Tās ir iekļāvušās Eiropas kopējā kultūrā, bet tai pat laikā pārspīlēti atrādījušas un lielījušās ar saviem simboliem, kas nošķir tās no citām nācijām.
Stefans Dedals ir tēls, kurš vijas cauri vairākiem īru rakstnieka Džeimsa Džoisa darbiem. Viņš ir mākslinieks, kurš cerējis kādreiz stāvēt pāri etniskajiem, politiskajiem un reliģiskajiem sprostiem, kuri cilvēku kopienu skalda. “Mākslinieka portreta jaunībā” finālā Stefans saka koledžas biedram: “Es nekalpošu tam, kam vairs neticu, lai vai tās būtu manas mājas, dzimtene vai baznīca, un es centīšos izpausties kādā dzīves vai mākslas veidā, cik vien brīvi un pilnīgi spēšu....” Latvijas literatūra vēl nav piedzīvojusi tādu rakstnieku, kādu Dievs dāvinājis Īrijai. Džoiss ir kā milzu klints pasaules literatūras ainavā. Mēs mūsdienu Latvijas teātrim vēlamies atklāt kā Džoiss būvē prozas raksturus - pretrunīgus, bez patosa un meliem – un izmantot to teātrī un dramaturģijā.”

Latvijas Kultūras akadēmijas Jaunā Rīgas teātra dramatiskā teātra aktieru kursa vadītājs Alvis Hermanis 2020. gadā ir iecerējis veidot divas izrādes ar jaunajiem studentiem. Iepriekšējā sezonā tapusī izrāde “Kalpa zēna vasara. Sākums” bija otra spēlētākā izrāde pagājušā sezonā un repertuārā būs arī šogad.
JAUNĀS ASINIS

Par topošo izrādi Alvis Hermanis saka: "Progress, inovācijas, attīstība - 21. gadsimta reliģija, kura kļuvusi jau par neapspriežamu dogmu. Mūsdienu jaunās tehnoloģijas nupat ir vispārējs jaunais pielūgsmes objekts un jaunais evaņģēlijs, kurš nomainījis noputējušo Bībeli un citas reliģijas. Politiķi, mediji, sociālie tīkli kā mantru atkārto vienu un to pašu - viss jaunais ir labs un viss vecais ir slikts. Digitālās revolūcijas ēru šobrīd nomaina nākamā - "reputācijas ēra". Manipulācija ar informāciju. Jeb - tavu vērtību turpmāk noteiks tikai tas, ko par tevi domā citi. Izrādes tēma būs Silīcija ieleja - visiem zināmā moderno tehnoloģiju Meka Sanfrancisko apkaimē, kur radušās un sakoncentrējušās visas modernākās mūsdienu tehnoloģiju kompānijas - Google, Facebook, Apple, Amazone, Netflix, Oracle, Yahoo, Uber, Airbnb, Tesla, SpaceX un citas. Tā ir vieta, kur sakoncentrējušās arī "vismodernākās" start-up kompānijas. Tai skaitā firma "Theranos" un tās vadītāja - Elizabete Holmsa. Dēvēta par Stīva Džobsa reinkarnāciju. Par viņu būs šī izrāde.”
ES, TU UN BIOROBOTS
“Zinātnieki visā pasaulē (dažādās vietās un neatkarīgi viens no otra, tai skaitā Rīgā) jau kādu laiku strādā pie problēmas, kuru mēs pazīstam ar nosaukumu - mākslīgais intelekts. Vai vēl konkrētāk - pie biorobota izgatavošanas. Tas ir robots, kurš ārēji un fiziski maksimāli līdzinātos dzīvam cilvēkam, un kura "iekšējais kompjūters" imitētu cilvēka smadzeņu darbības procesu. Zinātniskās fantastikas etaps ir aiz muguras un pirmie bioroboti tiek jau izmēģināti un pat publiski demonstrēti zinātniskās konferencēs visā pasaulē no Tokijas līdz Davosai. Izgatavotāji prognozē, ka tuvāko 15-20 gadu laikā tie varētu parādīties arī pārdošanā. Bioroboti cilvēkiem noderēs gan mājas solī, gan kā sarunu biedri, draugi un seksuālie partneri. To cena varētu līdzināties jauna auto vidējai cenai (sākot no 20 000 EUR). Izrāde sastāvēs no improvizācijām par šo tēmu un jo īpaši to iedvesmos tikko iznākušais Jana Makjūena romāns “Machines like me””, izrādes režisors Alvis Hermanis dalās savā iecerē.

09/08/2019
No 13. un 14. augusta būs pieejamas biļetes uz izrādēm oktobrī!

13. augustā uzsāksim biļešu tirdzniecību uz izrādēm LINDA VISTA un VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA oktobrī:
- no plkst. 10.00 biļetes būs pieejamas WWW.BILETES.JRT.LV;
- kase Mierā ielā 58a strādās no plkst. 11.00.

14. augustā biļešu tirdzniecību uzsāksim uz visām pārējām oktobra repertuāra izrādēm:
- no plkst. 10.00 biļetes būs pieejamas WWW.BILETES.JRT.LV;
- kase Mierā ielā 58a strādās no plkst. 11.00.

Atgādinām, ka internetā biļetes var iegādāties tikai reģistrēti lietotāji! Pirms biļešu iegādes, ir jāielogojas savā kontā.
Biļešu rezervācija pirmajā biļešu pārdošanas dienā telefoniski nebūs iespējama.
Biļetes nevar rezervēt, rakstot uz kases e-pastu.
 

09/08/2019
Izrāde APMĀNĪTĀ septembrī nenotiks!

Aktiera veselības dēļ tiek atcelta izrāde APMĀNĪTĀ 26. un 27. septembrī.

JRT kasē tiek atgriezta nauda par kasē iegādātajām biļetēm (kases tālr. 67280765). Biļetes lūdzam atgriezt līdz 27. septembrim.
Biļešu pircējiem, kas iegādājušies biļetes internetā, nauda tiks atgriezta 10 darba dienu laikā. Neskaidrību gadījumā jāsazinās ar SIA DIVI GRUPA tehnisko atbalstu pa e-pastu: biletes@di.lv vai tel. 25440073.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!|

 

20/06/2019
20. jūnijā noslēdzam JRT 2018./2019. gada teātra sezonu!

Šajā sezonā JRT telpās ir nospēlētas 312 izrādes, 8 viesizrādes Latvijā (Rēzekne, Sigulda, Mālpils, Cēsis, Ventspils) un 32 izrādes ārzemēs (Austrijā, Slovākijā, Bulgārijā, Lietuvā, Igaunijā, Gruzijā, Čehijā). Skatītājiem piedāvāti 7 jauniestudējumi:

  • LINDA VISTA (režisors Alvis Hermanis) - visvairāk nospēlētā izrāde vienā sezonā (60 reizes!)
  • LATVIEŠU LAUPĪTĀJI (režisors Gecs Leinevēbers)
  • KALPA ZĒNA VASARA. SĀKUMS (režisors Alvis Hermanis, piedalās jaunā JRT Studija)
  • JAUNĪBAS PUTNS AR SALDO BALSI (režisors Vladislavs Nastavševs), APMĀNĪTĀ (režisors Uldis Tīrons)
  • ATNĀC MANI VĒL SATIKT (režisors Alvis Hermanis)
  • VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA (režisors Alvis Hermanis)


Nodarbinātākie aktieri šajā sezonā bija Andris Keišs, Vilis Daudziņš un Kaspars Znotiņš, savukārt no aktrisēm visbiežāk uz JRT skatuves skatītāji redzēja Baibu Broku, Gunu Zariņu un Elitu Kļaviņu. 
JRT darbs tika novērtēta arī no profesionāļu puses un mūsu jauniestudējumi un aktieri ir ieguvušas 7 SPĒLMAŅU NAKTS 2018/2019 nominācijas, piecas no tām izrādei VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA.

Paldies, skatītāji, ka bijāt kopā ar mums un tiekamies augustā!

 

19/06/2019
APSVEICAM SPĒLMAŅU NAKTS 2018./2019. TEĀTRA SEZONAS NOMINANTUS!

Priecājamies par JRT nominācijām un žūrijas novērtējumu JRT jauniestudējumiem!

Gada lielās formas izrāde: nominēta izrāde VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA (režisors Alvis Hermanis)

Gada režisors: nominēts Alvis Hermanis (VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA)

Gada aktieris:
nominēts Andris Keišs (Vīlers izrādē LINDA VISTA)
nominēts Kaspars Znotiņš (lomas izrādē VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA)

Gada aktrise otrā plāna lomā: nominēta Guna Zariņa (lomas izrādē VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA)

Gada aktieris otrā plāna lomā: nominēts Vilis Daudziņš (Karls izrādē LATVIEŠU LAUPĪTĀJI, Boss Finlijs izrādē JAUNĪBAS PUTNS AR SALDO BALSI, lomas izrādē VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA)

Gada kostīmu vai grima mākslinieks: nominēta Anna Heinrihsone (kostīmi izrādēm APMĀNĪTĀ (JRT) un HAMLETS (Valmieras Drāmas teātris) 

 

14/06/2019
No februāra pārceltās izrādes DIEVIŅŠ PILLĀ no 15. līdz 18. jūnijam

Atgādinām, ka jūnijā JRT Mazajā zālē no februāra pārceltās DIEVIŅŠ PILLĀ izrādes.

15. jūnija izrādi plkst. 18.00 var apmeklēt ar 9. februāra biļetēm.
16. jūnija izrādi plkst. 18.00 var apmeklēt ar 10. februāra biļetēm.
18. jūnija izrādi plkst. 19.00 var apmeklēt ar 8. februāra biļetēm.

 

31/05/2019
Valmieras teātra viesizrādes JRT augustā!

Valmieras teātris no 13. līdz 15. augustam ar divām skatītāju iemīļotām izrādēm - “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” un “Venēra kažokādā” - viesosies Jaunajā Rīgas teātrī. 
13. augustā Tenesija Viljamsa drāma “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” Ineses Mičules režijā. Tas ir stāsts par kādu lielu un bagātu ģimeni, kas dzīvo Amerikas Dienvidos. Ir silts un mierīgs vasaras vakars. Ir Lielā Tēta 65. dzimšanas diena. Ģimene sanāk kopā, lai svinētu. Vakara gaitā svinības pārvēršas par ģimenes savstarpējo attiecību krīzi, bet gadiem krātie meli vienam pret otru un sevi pašu nebūt nav sliktākais, ko viņi visi kopā lobīs kā sīpolu - kārtu pa kārtai…
Scenogrāfija un kostīmi: Agnese Kaupere, gaismas: Baiba Sīmane-Ambaine, video: Gatis Priednieks-Melnacis.
Lomās: Ieva Puķe, Kārlis Freimanis, Māra Mennika, Mārtiņš Liepa, Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks.

Savukārt 14. un 15. augustā izcilā tumšā humora meistara, amerikāņu dramaturga, scenārista un novelista Deivida Aivsa komēdija “Venēra kažokādā”. Viņš jau ir zaudējis cerību atrast aktrisi galvenajai lomai savā topošajā izrādē. Viņa ir pārliecināta, ka šī loma atbilst tieši viņai. Vandas Žurdēnas uzstājības un personības spēks ir mistiski vilinošs, un tas lēnām ierauj režisoru un rakstnieku Tomasu Novačeku elpu aizraujošā lugas lasījumā, kura iznākums kļūst par pārsteigumu abiem...
Režisore: Inese Mičule, scenogrāfs: Gints Sippo, tērpu māksliniece: Agnese Kaupere, gaismu mākslinieks: Gatis Priednieks-Melnacis.
Lomās: Inga Alsiņa-Lasmane, Imants Strads.

Plašāka informācija un biļetes ŠEIT.