LIDOJOŠĀ KLUSUMA DARBNĪCA/ WORKSHOP OF THE FLYING SILENCE

Žeralds Sibleirass ( Gérald Sibleyras , 1961) ir plašu atzinību guvis franču dramaturgs, kura lugas tiek tulkotas un iestudētas visā pasaulē. Viņa luga “Papelēs šalko vējš”, kas JRT iestudēta ar nosaukumu LIDOJOŠĀ KLUSUMA DARBNĪCA, 2003. gadā tika nominēta četrām Moljēra balvām, kas ir Francijas augstākā godalga teātrī. To angļu valodā ar nosaukumu “Varoņi” ( Heroes ) adaptējis britu dramaturgs Toms Stopards ( Tom Stoppard ), un šim iestudējumam 2006. gadā Lielbritānijā tika piešķirta prestižā Lorensa Olivjē balva kā labākajai komēdijai.

Kopā ar Žanu Dellu ( Jean Dell ) Ž. Sibleirass sarakstījis vairākas lugas, tostarp “Bruņurupuča berete” (2001), “Pusotru stundu par vēlu” (2005) un “Garu mūžu Bušonai!” (2007). Sadarbība guvusi īpašus panākumus ar lugu “Maza spēlīte bez sekām” (2002), kas 2003. gadā saņēmusi deviņas Moljēra balvas nominācijas, no kurām 5 tika piešķirtas, starp tām par labāko režiju un labāko lugu. 2004. gadā tā tika adaptēta kinofilmai ar Sandrīni Kiberleinu ( Sandrine Kiberlain ) un Ivanu Atālu ( Yvan Attal ) galvenajās lomās.

Daudz lugu Ž. Sibleirass sarakstījis patstāvīgi, piemēram, “Viljama Niklsona atkāpšanās no Maskavas”, “Hičkoks/Bušāns 39 soļi” (2010. gada Moljēra balva par labāko adaptāciju) un “Deivida Lodža slepenās domas”. Starp viņa veiksmīgajām Parīzē radītajām lugām ir arī “Uzraksts”, “Albatrosa deja”, “Klaviersoliņš”, “Romantiska komēdija”, “Piecelšanās”, “Perišons turpina ceļot” un “Spoža nākotne”.

Žurnālistes Sandras Ņedzveckas saruna ar izrādes aktieriem Kasparu Znotiņu un Ģirtu Krūmiņu Latvijas Radio 3 Klasika

Žurnālistes Ilzes Auzānes intervija ar aktieriem Gati Gāgu un Kasparu Znotiņu laikrakstā "Diena"

L
atvijas Radio 1 raidījuma Kultūras Rondo sižets, kurā dzirdama žurnālistes Laimas Slavas saruna ar izrādes aktieriem un skatītājiem

Cookies are used to ensure a better experience. By continuing to use this site, you agree to the use of cookies. Read more