SONJA

SONJA
Director - Alvis Hermanis

Šis it kā teātrim nepiemērotais materiāls – īsais stāsts – Latvijas publikas lielākajai daļai, iespējams, būs pirmā saskaršanās ar krievu rakstnieces Tatjanas Tolstajas daiļradi. Līdzās Jaunā Rīgas teātra repertuārā jau iekļautajiem mūsdienu krievu autoriem V. Sorokinam, V. Sigarevam, J. Griškovecam, „Soņa” atklās vēl vienu mūsdienu krievu literatūras šķautni – vērīgu, izsmalcinātu un metaforisku literatūru, kas ir arī ironiski līdzjūtīga, groteska un skumja. T.Tolstajas darbus raksturo apbrīnojamas zināšanas par cilvēku dabu, ko pavada izsmalcināti komentāri un precīzi vērojumi par sava laika sabiedrību. Viņas jūtu amplitūda un dziļums padara šo stāstu īpašu.

Izrāde "Soņa" vienlaikus turpina JRT aizsākto ieskatu šķietami „parastu” cilvēku dzīvēs un likteņos. Stāsts par Soņu ir skumjš un ironiski līdzjūtīgs. Soņa ir neglīta, liela un ar zirdzisku seju, bet lielu sirdi. Izrāde būs mēģinājums atklāt šī cilvēka dzīvesstāstu.

Izrāde iestudēta oriģinālvalodā, jo autores valoda ir neatņemama šī stāsta sastāvdaļa.

Jevgēnijs Isajevs skatītājiem vēstī T.Tolstajas literāro tekstu, bet Gundars Āboliņš šī stāsta episko vēstījumu atklāj teatrāliem izteiksmes līdzekļiem, mēģinot iekļūt sieviešu noslēpumainajā pasaulē.

Cookies are used to ensure a better experience. By continuing to use this site, you agree to the use of cookies. Read more