TĒVS / THE FATHER

TĒVS / THE FATHER
Director - Māra Ķimele

Augustam Strindbergam (1849–1912)  Jaunajā Rīgas teātrī Māra Ķimele pievēršas otro reizi - savulaik skatītāju iemīļotajai izrādei "Jūlijas jaunkundze" nu pievienojas arī "Tēvs".
Šogad teātri visā pasaulē pievēršas Strindberga daiļradei, pieminot izcilā dramaturga un modernās drāmas radītāja nāves 100. gadskārtu. Pievienojoties kolēģiem, režisore Māra Ķimele izvēlējusies iepazīstināt JRT skatītājus ar Latvijā ne tik populāru, tomēr ikonisku Strindberga lugu.
Māras Ķimeles un Augusta Strindberga dzīves pamatkonflikta uztvere ir ļoti līdzīga, taču diametrāli atšķiras mākslinieku attieksme pret to. Strindberga personiskā dzīves pieredze un trīs neveiksmīgās laulības nostāda viņu radikālā vīriešu pozīciju aizstāvībā. Savukārt Ķimeles izrādēs vadošā ir sieviete, sievišķīgā būtība, kas cenšas atbrīvoties no sadzīvē ierastās vīrieša dominantes.
"Tēvs” ir ļoti personiska luga – rakstnieka trīs neveiksmīgo laulību dēļ cieta arī viņa attiecības ar meitu. Tomēr luga nav tikai par viena vīrieša personiskajiem pārdzīvojumiem sievietes nodarījuma dēļ, bet arī par pasaules mēroga katastrofu – nesaprašanos, kas mūsdienās, šķiet, pieņēmusi graujošus apmērus ne tikai sadzīviskā un personiskā, bet arī globālā sociālā un politiskā kontekstā. Ja lugā vairāk uzsvērts nesaprašanās milzīgais posts, izrādē režisore vēlas kaut nedaudz iezīmēt arī iespējamās saprašanās skaistumu un laimi.

Cookies are used to ensure a better experience. By continuing to use this site, you agree to the use of cookies. Read more