TRAVELLERS BY SEA AND LAND

TRAVELLERS BY SEA AND LAND
Director - Vladislavs Nastavševs

Daudzveidīgi apdāvinātā autora – Sudraba laikmeta dzejnieka, prozaiķa, komponista, literatūras un mākslas kritiķa, tulkotāja un atdzejotāja – Mihaila Kuzmina apmēram pirms gadsimta (1915) Pēterburgā izdotais romāns „Peldošie – ceļojošie” atspoguļo Krievijas impērijas galvaspilsētas avangardiskākās kultūras bohēmas dzīvi starp divām 20. gs. sākuma revolūcijām. Kuzmins tolaik bijis viena no spilgtākajām figūrām Pēterburgas artistu kabarejās un visizmeklētākajos galvaspilsētas literārajos žurnālos.

Romānā aizplīvuroti, ar zināmu māksliniecisku paspilgtinājumu sniegti atpazīstami Sudraba laikmeta literāri-mākslinieciskās bohēmas leģendu – Sergeja Sologuba, Olgas Gļebovas-Sudeikinas, Sergeja Sudeikina, Vsevoloda Kņazeva, Annas Ahmatovas, Pallādas Bogdanovas-Beļskas un citu – portreti un dekadentiskais attiecību mežģīņu raksts.

Izrādes režisors Vladislavs Nastavševs intervijā laikrakstam "Kultūras Diena" atklāj: "Mēs gribam būt mūžīgi iemīlējušies un mūžīgi laimīgi, un pat tās nepatikšanas, par kurām ir runa izrādē, ir vieglas un pārejošas, jo pamatā jāgūst prieks no dzīves."

Žurnālistes Ingas Saksones intervija ar režisoru Vladislavu Nastavševu LR3 Klasika, 30.01.2014.

Cookies are used to ensure a better experience. By continuing to use this site, you agree to the use of cookies. Read more