KINOFILMA

BALTAIS HELIKOPTERS

JAUNAJĀ RĪGAS TEĀTRĪ TAPUSI KINOFILMA, KAS BALSTĪTA IZRĀDĒ “BALTAIS HELIKOPTERS”.

2019. gadā Jaunā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvoja Alvja Hermaņa izrāde “Baltais helikopters”, kas radīja lielu interesi Latvijā un visā pasaulē. Covid-19 pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu dēļ iestudējums piedzīvoja tikai 20 izrādes, ko apmeklēja nedaudz vairāk nekā 6000 skatītāji. Lai nodrošinātu iespēju lielākam skatītāju skaitam redzēt izrādi, Jaunajā Rīgas teātrī tapusi kinofilma, kuras pamatā ir izrāde “Baltais helikopters”.

Tāpat kā izrāde arī filmas sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā katoļu baznīcas pāvesta - Benedikta XVI - noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu posteni dzīves laikā. Astoņi gadi, kuru laikā Racingers pavadīja pāvesta krēslā (no 2005. līdz 2013. gadam), sakrita ar visiem tiem jaunajiem izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem mūsu civilizācija tika konfrontēta 21. gadsimta sākumā un atbildes uz kuriem joprojām nav atrastas.

Lugas autors, izrādes un tagad arī filmas režisors ir Alvis Hermanis. Līdzās Mihailam Barišņikovam filmā piedalās Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Guna Zariņa un Regīna Razuma. Projekta realizācijai tika pieaicināti kino jomas profesionāļi – operators Andrejs Rudzāts un montāžas režisors Mārtiņš Grauds.

Kinofilma ir pamatā angļu valodā (daļēji itāļu, poļu un latīņu valodās) ar subtitriem latviešu, krievu un angļu valodās. 
Filma tika pabeigta 2023. gadā un drīzumā nonāks pie skatītājiem.


Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk