Par JRT
Par JRT

Jaunais Rīgas teātris (JRT) ir profesionāls repertuārteātris, kas saviem skatītājiem piedāvā gudru, atraktīvu un neparastu repertuāru – mūsdienīgu skatījumu uz klasiku, latviešu oriģināldramaturģiju un ārzemju autoru darbiem. Mūsu iestudējumu kritēriji ir augsta profesionalitāte, ētika un mākslinieciskā savdabība. Tā ir augstas klases māksla, kas gan pēc satura, gan formas atbilst moderna, izglītota, patstāvīgi domājoša mūsdienu skatītāja prasībām. Kvantitātes, stresa un informācijas laikmetā mēs vēlamies apliecināt humānismu, vitalitāti un emocijas, meklēt atpakaļceļu uz harmoniju un vienkāršību!

JRT dibināts 1992. gadā. Teātra finansējumu veido valsts dotācija, dažādu kultūras fondu atbalsts un sponsoru līdzekļi. JRT mākslinieciskie vadītāji – Juris Rijnieks (1992–1997) un Alvis Hermanis (kopš 1997. gada). Jau izveides brīdī JRT sevi apliecinājis kā profesionāls, mākslinieciski spilgts un mūsdienīgs teātris, kas atvērts visam jaunajam. JRT vienmēr aktīvi nodarbojies ar viesrežisoru un viesaktieru piesaisti. Līdzās JRT režisoram Alvim Hermanim te izrādes iestudējuši Juris Rijnieks, Pēteris Krilovs, Māra Ķimele,  Arnis Ozols, Markuss Coners (Šveice), Hanss Bertilsons (Zviedrija), Kristīna Vuss (Vācija), Gecs Leinevēbers (Vācija), Baņuta Rubess, Regnārs Vaivars, Viesturs Kairišs, Gatis Šmits, Ģirts Ēcis, Ilze Olingere, Vladislavs Nastavševs, Inese Mičule, Uldis Tīrons, Pēteris Krilovs, Aiks Karapetjans u. c.
1997. gadā tika izveidots jauns aktieru ansamblis ar tolaik 17 talantīgākajiem un profesionāli spēcīgākajiem Latvijas jaunās paaudzes aktieriem. 2018. gadā Latvijas Kultūras akadēmijā tika uzņemts jauns JRT aktieru kurss, kura absolventi pievienojās JRT trupai. Šobrīd JRT trupā ir 24 aktieri.

Teātra profesionālie panākumi izcelti dramatisko teātru skatēs, kur saņemtas galvenās balvas. JRT izrāžu kvalitāte atzinīgi novērtēta arī starptautiskā mērogā. Šo gadu laikā JRT kļuvis par nopietnu spēlētāju uz starptautiskās teātra skatuves, regulāri pārstāvot valsti dažādos nozīmīgos teātra festivālos. Savos iestudējumos JRT orientējas uz skatītāju, ar kuru nav viegli manipulēt, kurš vairāk tic nevis tam, ka apstākļi veido cilvēkus, bet gan cilvēks – apstākļus. JRT mērķauditorija ir skatītāji, kuri teātrī vēlas redzēt mūsdienu modernās pasaules dzīves izjūtas atainojumu.

Teātra mājvieta ir Rīgā, Lāčplēša ielā 25. Pēc septiņiem gadiem trimdā un ēkas rekonstrukcijas 2024. gada martā JRT ir atgriezies savās mājās. Skatītājiem tiek piedāvātas izrādes trīs zālēs - Lielajā zālē, Jaunajā zālē un Mazajā zālē.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk