JAUNAIS RĪGAS TEĀTRIS IZDOD GRĀMATU "KĀ LĒNA UN MIERĪGA UPE IR ATGRIEŠANĀS" 

Īsi pirms atgriešanās savās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā Jaunais Rīgas teātris piedāvā saviem skatītājiem grāmatu “Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās” par teātra dzimšanu un dzīvi vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs. 

Šis ir skats uz Jauno Rīgas teātri no iekšpuses. “Mēģināšu aprakstīt to, ko bez manis neviens cits nezina – kā radās JRT”, nolēma teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, “Tā, protams, būs tikai mana versija, un stāsts par teātri neizbēgami būs arī stāsts par mani. Jo šie abi stāsti man ir sapinušies un sapiņķerējušies kopā līdz tādai pakāpei, ka tos nodalīt un destilēt līdz kādai objektīvai patiesībai būtu nereāli. Katram JRT cilvēkam ir savs JRT stāsts.”
Līdzās Alvim Hermanim ar tikpat personiskām atmiņām par dzīvi Jaunajā Rīgas teātrī dalās aktieri Elita Kļaviņa, Kaspars Znotiņš, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Andris Keišs, Sandra Kļaviņa, valdes locekle Gundega Palma un ārējo sakaru daļas vadītāja Elīna Adamaite.
Teksti turpinās un attīstās grandiozā attēlu kosmosā, kas ļauj ieraudzīt un sajust Jaunā Rīgas teātra garu trīsdesmit gadu garumā. Un ielūkoties arī tajos dzīves brīžos, kuros klāt nav bijuši Jaunā Rīgas teātra izrāžu skatītāji. Grāmatas dizainu veidojusi māksliniece Kristīne Jurjāne.

Ar šo grāmatu teātris noslēdz savus "trimdas gadus" Miera ielā un atgriežas savās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā. "Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās" bija režisora Alvja Hermaņa pirmais iestudējums uz Jaunā Rīgas teātra skatuves 1993. gada 20. janvārī.

Grāmatu iespējams iegādāties:

- internetā jrt-veikals.lv ar piegādi (nav pieejama no 29. jūnija līdz 29. jūlijam);
- teātra telpās Lāčplēša ielā 25 vakaros pirms izrādēm; teātris ir atvērts apmeklētājiem stundu pirms izrādes (nav pieejama no 29. jūnija līdz 29. jūlijam);
- grāmatnīcās "Jānis Roze" un "Globuss".

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk