STIKLA ZVĒRNĪCA

STIKLA ZVĒRNĪCA
Režisors - Gaļina Poliščuka

Tenesijam Viljamsam pieder apgalvojums: „Visu, kas ir manās lugās, es pats esmu pārdzīvojis.” Pāri viņa privātajai dzīvei klājās slimības, nervu krīzes, skandāli, un rakstīšana Viljamsam visu dzīvi bija kā psihoterapijas akts. Drāmas formā T.Viljamss mēģinājis izteikt sev būtisku tēmu – kādas personības katastrofu, kas nespēj pielāgoties un pieņemt savas dzīves situāciju reālo situāciju.

40. gadu Amerikas ikdiena ievietota mūsdienu guļamrajona dzīvokļa 30 m²... Te mēs ceļojam, mīlam, cīnāmies kopā ar TV varoņiem... un ekrāna dzīve nereti kļūst reālāka par īsto.

Zilā ekrāna formā, neona gaismā, parastā tipveida dzīvoklī mīt pavisam neparasti ļaudis: Amanda (izmisīgi pūlas tverties pie cita laika un vietas, viņas dzīve ir nebeidzama paranoja, taču viņa nav paranoiķe), viņas meita Laura (pārāk trausla, lai dzīvotu šajā pasaulē), dēls Toms (pēc dabas nav bezjūtīgs, taču ir spiests rīkoties nejūtīgi). Viņi visi ļoti cenšas līdzināties ierindas cilvēkiem, atbilst normai, laimes surogātam, ko mums uzbāzīgi piedāvā seriāli un glancētie žurnāli. Tomēr viņi redz savu neatbilstību ...

„Izrāde par mūsu šodienu. Ar ikdienišķām problēmām, pārdzīvojumiem, mīl-nemīl ciešanām, darbu-bezdarbu, elektrības atslēgšanu, citām sadzīves nebūšanām, kas risinās uz seriālu varoņu ciešanu fona un piedāvātajām iespējām. Izraušanās no tās. Tāds ir fināls.” (G.Poliščuka)

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk