BRAČKAS

BRAČKAS
Režisors - Regnārs Vaivars

Izrāde veidota pēc Lukīno Viskonti filmas "Roko un viņa brāļi" motīviem.

Leģendāro itāļu kinorežisoru Lukīno Viskonti visu mūžu valdzinājis bokss kā pirmatnīgas vīrišķības, sāpju un nevarības pārvarēšanas simbols mūsdienu pasaulē. 1960.gadā viņš uzņēma filmu "Roko un viņa brāļi", kurā vienas ģimenes pieci dēli  kļūst par profesionāliem bokseriem.
Līdzīgi kā savulaik Viskonti, arī režisoru Regnāru Vaivaru valdzina bokss. JRT izrādē uz skatuves ir boksa rings, un, gatavojoties izrādei, aktieri veselu gadu divas reizes nedēļā apmeklēja boksa treniņus. Tomēr JRT izrādi ar Viskonti filmu saista vien situatīva līdzība.

Vairāk nekā par boksu "Bračkas" ir stāsts par ģimeni. Bokss ir iespēja izrauties no nabadzības, bet tas nepalīdz atrisināt viņu atsvešināšanos un nesaprašanos. Brāļu atšķirīgie raksturi un savstarpējās nesaskaņas pastiprina dzīves grūtības.
Kur vispareizāk nolikt veļas mašīnu? Kā griezt salātus — kubiciņos vai stienīšos? Kuros svētkos pienākas uzlikt galdā īpašās sudraba dakšiņas? Kad iemēģināt mammas dzimšanas dienas dāvanu — pirms vai pēc ēšanas? Izrādē priekšplānā izvirzās ikdienas rutīna un savstarpējā nepieciešamība savas vēlmes samērot ar citu vēlmēm.

„Ģimene nav boksa mačs”, sludina grafiti Rīgas ielās. Izrādē "Bračkas" trāpīgi savāktā ģimenes ellītes folklora pārliecinoši parāda, ka ģimene ir vēl sarežģītāks pasākums.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk