DĀRZNIEKS KAMALS

DĀRZNIEKS KAMALS
Režisors - Dž.Dž.Džilindžers

Mūsdienu krievu prozaiķa un dramaturga Aleksandra Stinga darbiem raksturīgā realitātes mistificēšana rada negaidītas un paradoksālas situācijas. Tā ir literatūra, kas izvairās no gatavām formām un gatavām idejām, bet dod priekšroku ironijai, parodijai un pašparodijai. Autora piedāvātais iespējamās realitātes diezgan neiespējamais salikums ļauj paraudzīties uz mūsu dzīves realitāti visnegaidītākajos rakursos, reizēm atklājot jaunas, plašākas sakarības.

2006. gadā sarakstītais „Dārznieks Kamals” spēlējas ar mītu par Ādamu un Ievu.
Dārznieks, kino režisors, prostitūta un pārdevēja – četri personāži, kas iesaistīti filmas par Ādamu un Ievu uzņemšanas procesā. Taču klasiskais mīts te interpretēts pilnīgi negaidītā veidā.
Filmas proves dalībniekus ierauj nepieredzēti mistiskā virpulī, liekot katram aizdomāties par to, kas ir svarīgāk: kļūt slavenam un bagātam, vai piedzīvot patiesu izjūtu mirkli? Par cilvēka centieniem mainīt ierasto, vienmuļo ikdienas realitāti pret piepildīta mirkļa radošo žilbinājumu.

„...Pats tavas dalības fakts jaunā lietā tevi izmaina. Svarīgs ir nevis beigu rezultāts – svarīgs ir ceļš. Tikai tam ir nozīme.”

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk