DAUDZ LAIMES, LĀCI!

DAUDZ LAIMES, LĀCI!
Režisors - Elīna Cērpa

Dace Vanaga, Ivo Briedis

Sadarbībā ar aprūpes centru "Saule" ir tapis mākslas projekts "Vārti", kura ietvaros tiks uzvestas divas izrādes - Daudz Laimes, Lāci! un Tessera Hospitalis.
Pasaules, kā zināms, mēdz būt dažādas un ļoti atšķirīgas cita no citas.
Daudz Laimes, Lāci! ir netradicionāla izrāde ar humora piesitienu. Pilsētā Y ir Centrs X, kurā dzīvo Lācis. Pilsētas iedzīvotāji katru dienu pulcējas Centrā, līdz kādu dienu pēkšņi pamana, ka Lācis nav īsti apmierināts, Lācis kaut ko grib. Tiek nolemts vest Lāci uz pilsētu. Lāča ekskursija pilsētā uzzīmē gluži citu realitāti - ne mazāk īstu. Nedaudz smeldzīga, jautra un interesanta spēlēšanās ar normām un tradīcijām. Neko neuzspiežot un nenorādot, tikai palūdzot iziet ārā un palūkoties uz sevi pa logu.
Smejieties droši!
Projekts ir mēģinājums ar Latvijā jaunu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu palīdzību mazināt plaisu, kas pastāv starp veselo cilvēku un invalīdu pasauli. Skatītājiem tā ir iespēja ieskatīties pasaulē, kas līdz šim brīdim lielākajai daļai cilvēku ir sveša, lai gan pastāv tepat līdzās; atklāt, cik tā ir interesanta, jautra, radoša un skaista. Savukārt jauniešiem ar attīstības traucējumiem šī ir iespēja apgūt jaunas iemaņas, justies piederīgiem sabiedrībai, kurā dzīvo arī viņi, un iegūt tuvāku kontaktu ar pasauli viņpus māju un centra "Saule" logiem.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk