DIVPADSMIT KRĒSLI

DIVPADSMIT KRĒSLI
Režisors - Alvis Hermanis

DIVPADSMIT KRĒSLI

Apslēpto dārglietu meklēšana vienā no divpadsmit krēsliem ir iegansts, lai pastāstītu vienu no tiem ebreju stāstiem, kurā smieklīgais un smeldzīgais ir viens un tas pats. Šis romāns savā ziņā ir arī Odesas ebreju ielas folkloras apkopojums, kura asinsgrupa ir tā pati, kas Īzaka Bābela Odesas stāstiem, taču tas tika rakstīts padomju kontekstā. Tālaika cenzūra, antisemītisms un citi apstākļi liek uztvert šo romānu kā metaforu varbūt vēl arī kaut kam citam. Interpretāciju iespējas ir atvērtas. Mēs tās izmantosim.

Šī stāsta varoņi Ostaps Benders ar savu kompanjonu Kisu sen jau ir folklorizējušies, un vizualizēt tos uz skatuves no mūsu puses ir bezkaunīga un bezcerīga drosme. Mēs par to jau iepriekš atvainojamies.

2014./2015. gada teātra sezonas Spēlmaņu nakts balva Gada aktrise (Baiba Broka) .

Izrāde notika: JRT Mazajā zālē Miera ielā 58a.
Izrādes ilgums: 4 h (2 cēlieni).
LTV izrādes ieraksta cena: 10 Eur un 7 Eur (skolēniem, ja izrāde tiek skatīta programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros)

Pirmizrāde 2014. gada 7. decembrī.
Pēdējā izrāde 2020. gada 9. februārī.

Iestudējuma finansiālais atbalstītājs ir SIA „RĪGAS KRĒSLU FABRIKA .

KOMANDA

Autori - Iļja Ilfs, Jevgeņijs Petrovs
Režisors, scenogrāfs – Alvis Hermanis
Kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne

Lomās: Andris Keišs, Kaspars Znotiņš (izrādes ierakstā) vai Gundars Āboliņš, Ģirts Krūmiņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Sandra Kļaviņa, Elita Kļaviņa, Jana Čivžele, Vilis Daudziņš, Jevgēnijs Isajevs, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Regīna Razuma, Edgars Samītis, Andis Strods

Fotogrāfs - Jānis Deinats
Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk