DRĀMAS KURSI PIEAUGUŠAJIEM

DRĀMAS KURSI PIEAUGUŠAJIEM
Režisors - Gatis Šmits

Annija Beikere ir viena no pazīstamākajām ASV jaunajām dramaturģēm un līdz šim sarakstījusi 3 lugas, no kurām divas ( Aliens un Circle Mirror Transformation jeb latviešu versijā "Drāmas kursi pieaugušajiem") saņēmušas prestižo Obie balvu kā Gada labākā jaunā amerikāņu luga. Latvijā neviena no Annijas Beikeres lugām līdz šim nav iestudēta.
Annijas Beikeres lugām raksturīgi ikdienišķi, šķietami nenozīmīgi notikumi, caur kuriem negaidīti atklājas ļoti precīzs un dramatisks lugas varoņu dvēseles atspoguļojums.

Darbība risinās mūsdienu Amerikas mazpilsētā. Vietējā Kultūras centra pasniedzēja Mārtija organizē radošās drāmas kursus pieaugušajiem. Uz nodarbībām piesakās tikai trīs dalībnieki: bijusī aktrise no Ņujorkas Terēze, nesen šķīries galdnieks Šulcs un lecīga pusaudze Lorena. Lai papildinātu dalībnieku rindas, nodarbības apmeklē arī Mārtijas vīrs Džeimss. Luga ir stāsts par pieciem cilvēkiem, viņu attiecībām un noslēpumiem, kas negaidīti atklājas sešu teātra nodarbību laikā.

2010.gadā luga saņēmusi Obie balvu kā Labākā jaunā amerikāņu luga (Obie Award for Best New American Play). Šobrīd tā tiek spēlēta uz daudzām ASV skatuvēm.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk