JĀŅONKULIS

JĀŅONKULIS
Režisors - Māra Ķimele

Čehova varoņus mēdz saukt par dīkdieņiem, kas tikai runā par darbu un laimīgu nākotni. Režisore Māra Ķimele un aktieru ansamblis „Tēvocī Vaņā” ieraudzīja cilvēkus, kuri visu mūžu ir strādājuši, dienām un naktīm, bez brīvdienām – kā jau laukos, sev netērējot nevienu lieku kapeiku. Lūk, par to arī izrāde. Par lauku cilvēku darbu, pasaules izjūtu un mīlestību. Arī par laucinieku un pilsētnieku mūžīgo tiekšanos vienam pēc otra un mūžīgo nesatikšanos, kuru, domājams, izjutis katrs Latvijas iedzīvotājs.

Izvēloties lugu, kas piedzīvojusi tūkstošiem klasisku iestudējumu un tikpat daudz eksperimentu, Māra Ķimele vēlas runāt par lauku un pilsētas problēmām mūsdienās, par laucinieku un pilsētnieku savstarpējām saitēm. Par pilsētnieku nespēju izdzīvot bez laucinieku atbalsta - ne vien materiālā, bet arī emocionālā un dvēseliskā. Stāsts būs arī par nabadzību, kalpošanu un alkām pēc mīlestības.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk