JAUNĀKĀ BRĀĻA VASARA

JAUNĀKĀ BRĀĻA VASARA
Režisors - Lauris Gundars

Leģendāri slavenās Gunāra Priedes pirmās lugas jaunais iestudējums.
Ir 1955.gads. Latvija. Jau desmitgadi – Padomju Latvija. Tikko celtniecības tehnikumu beidzis jauneklis Uģis Daugavietis dodas strādāt, likt lietā savas jauniegūtās zināšanas, tomēr reālajai dzīvei tās nav tik viegli pielāgojamas. Tāpat kā viņa gaišie ideāli.
Ir modē būt jautram, bezrūpīgam un laimīgam. Un tādi patiešām arī ir Uģa skolasbiedri. Ideāliem pūlas sekot arī Uģa vidējais brālis Egils ar topošo sievu Ēriku – viņi būvē jauku ģimenes mājiņu. Vienīgi viņa vecākais brālis, talantīgais gleznotājs Marts bojā šo ainu – nespēdams pielāgoties apkārtējai idillei, viņš dzer un aizbēdzis no mājām, balsina kolhoznieku istabas. Uģim ar Martu šeit sastopoties, sāk strauji risināties arī abu mīlas stāsti: jaunākais brālis ir nelaimīgi ieķēries par vecāko brāli jūsmojošajā Ilgā. Uģī gan iemīlas laukos sastaptā Dace, taču ideālu vārdā arī viņa salauž sevi, piespiezdama sevi iemīlēt kolhoza šoferi Kārli...
Visspēcīgie ideāli uzvar. Reālā dzīve nespēj stāvēt pretī. Tomēr šiem ideāliem realizējoties, neviens nesajūtas laimīgs. Šīs ir jaunākā brāļa krustceles – ideāli nesaskan ar sirdsbalsi. Traucē sirdsbalss? Neiespējami. Vai tiešām tik gaišie un jaukie ideāli?

“Turpat pusgadsimtu vēlāk, Uģis Daugavietis atkal uznāk uz tās pašas skatuves, kas tagad pieder Jaunajam Rīgas teātrim. Ne ticēt negribējās kam tādam, un kā šo zēnu, viņiem pēc būtības aizvēsturisku, uztvers skatītāji?”

Gunārs Priede

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk