JRT KINO FESTIVĀLS. 2. vakars
JRT KINO FESTIVĀLS. 2. vakars

Piedāvājam skatītājiem līdz šim ko nebijušu. Iespēja divos vakaros noskatīties desmit īsfilmas ar JRT aktieriem galvenajās lomās. Daudzas no tām lielākai sabiedrības daļai līdz šim nav bijušas pieejamas, jo veidotas kā Latvijas Kultūras akadēmijas un Baltijas filmu un mediju skolas studentu darbi, kas parasti netiek izrādīti kinoteātros.

JRT kino festivāls sadalīts divos vakaros, kuros skatītājiem iespēja redzēt dažādu laiku studentu filmas. Senākā tapusi 1995. gadā, jaunākās - 2023. gadā. Abos vakaros iespēja redzēt tolaik jaunu, bet šobrīd jau Latvijas kino industrijā sevi pierādījušu režisoru profesionālos pirmsākumus kopā ar spēcīgiem jaunās paaudzes režisoru pieteikumiem.

Visu filmu galvenos aktierdarbus veidojuši JRT aktieri - Baiba Broka, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Ritvars Logins, Gerds Lapoška, Inga Tropa, Ivars Krasts, Jevgēnijs Isajevs. Daudzas no īsfilmām ir arī Latvijas Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” žūrijas novērtētas. 

FILMU PROGRAMMA 2. VAKARĀ:

RADIRAIDI (režisors: Uģis Olte, 2023)
Balss ir izcils un asumu nezaudējošs ierocis ziņu kaujas laukā. Leģenda, ko izaudzinājusi Radio Māja. Vai viņš kādreiz sastaps ziņu, kas tam nebūs pa spēkam?
Lomās: Gerds Lapoška, Diāna Krista Stafecka, Līva Drešere, Alise Jirgensone.

PA PA (režisors: Valērijs Oļehno, 2014)
No cietuma atgriezies tēvs cenšas atjaunot attiecības ar savu dēlu. Labie nodomi saduras ar negaidītiem šķēršļiem. Tēvs un dēls kopā pavada neaizmirstamu dienu, kas vienam no viņiem var izrādīties pēdējā. 
Filma 2015. gadā ieguvusi Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kategorijā “Labākā īsmetrāžas spēlfilma”, savukārt Andra Keiša darbs tika atzīts par labāko aktierdarbu.
Lomās: Andris Keišs, Daiga Kažociņa, Ieva Sarma, Toms Liepājnieks, Oskars Vīksne, Aldis Liepiņš.

NORMĀLI CILVĒKI (režisore: Alise Zariņa, 2015)
Kādu dienu sieva izmet pensionāru Arvīdu no mājas. Pēc šī notikuma Arvīds nolemj apmesties pie mazdēla un viņa mātes. Lai gan Arvīdam neiet pie sirds ģimenes dzīvesveids, viņš cenšas visas izdarības pieņemt, līdz brīdim, kad...
Lomās: Guna Zariņa, Indulis Smiltēns, Jānis Vimba, Mārcis Maņjakovs u. c. 

PĒDĒJĀ MALTĪTE (režisors: Mārcis Lācis, 2020)
Kāds ierēdnis, kurš nesen pieteicis sevi kā jaunu politisko spēku, pazudis… ēdnīcā. Policija, izmeklējot šo lietu, nonākt pie šokējoša atklājuma.
Lomās: Ivars Krasts, Andris Keišs, Pēteris Krilovs, Jevgēnijs Isajevs, Kristaps Dzenis, Mārcis Lācis.

SEPTIŅAS NEVEIKLAS SEKSA REIZES. PIRMĀ DAĻA (režisore: Liene Linde, 2016)
Vai sekss tiešām ir tāds, kā to rāda kino? Kā būtu, ja filma mēģinātu seksu atainot tādu, kāds tas ir dzīvē – kad nekas nesanāk, jo pārāk daudz iedzerts vai nevietā atskan nepareizie vārdi, vai varbūt traucē stipras mēnešreizes? Vai vēl ļaunāk – gan sekss, gan filma sanāk, bet visi iesaistītie jūtas neveikli?
Filma 2017. gadā ieguvusi Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākā studentu filma”, izrādīta Karlovivaru starptautiskajā kinofestivālā programmā "Future Frames" un saņēmusi godalgas Dānijas kinofestivālā "Super8000" un Portugāles īsfilmu festivālā "Beast".
Lomās: Inga Tropa, Liene Linde, Jurijs Djakonovs, Toms Liepājnieks, Klāvs Mellis, Jurijs Skorobogatovs, Baiba Broka, Gatis Gāga, Jānis Vimba u. c.

Filmu vakars notiek: Miera ielā 58a, Mazajā zālē.
Vakara ilgums: 2h 10 min (ar starpbrīdi).
Biļetes cenas: 10 EUR.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk