KABALAS NOSLĒPUMI

KABALAS NOSLĒPUMI
Režisors - Alvis Hermanis

KABALAS NOSLĒPUMI

Īzaks Baševiss Zingers
KABALAS NOSLĒPUMI*

Galvenais Baševisa Zingera motīvs, kurš caurvij visus viņa stāstus un romānus: nāves nemaz nav, un cilvēks ir nemirstīgs.
Hasīdi ir ortodoksāli jūdi, kuru kopienas apdzīvoja pirmskara Austrumeiropu un kara gados tika gandrīz pilnībā iznīcinātas. Tagad tās ir izkaisītas pa visu pasauli. Hasīdu dzīvesveids nesaraujami saaudzis ar reliģiju, bet ikdiena saistīta ar neskaitāmiem noteikumiem un ierobežojumiem, kuru mērķis ir cilvēku padarīt laimīgu. Šajā izrādē tiksimies arī ar ebreju izcelsmes dziedātāju Emiju Vainhausu un ar klezmeru mūziku.
Kas attiecas uz Kabalu, šeit nekādu paskaidrojumu nebūs, par ko liecina arī izrādes nosaukums.

Lomās: Elita Kļaviņa, Regīna Razuma, Gundars Āboliņš, Andris Keišs, Jevgēnijs Isajevs

Režisors – Alvis Hermanis
Māksliniece – Monika Pormale

Izrāde notiek JRT Lielajā zālē
Izrādes ilgums: 2 h 40 min (2 cēlieni)
Biļešu cena:
5,00; 7,00; 8,00; 10,00; 12,00; 15,00 EUR

Pirmizrāde 2012. gada 27. septembrī

Uzmanību! Izrādes laikā aktieri uz skatuves smēķē.


*Adaptēts no stāstiem "Muļķis Gimpels" ("Muļķis Gimpels un citi stāsti"), © 1957, Īzaks Baševiss Zingers, © 1985, Īzaks Baševiss Zingers, un "Īsā piektdiena" ("Īsā piektdiena un citi stāsti"), © 1964, Īzaks Baševiss Zingers, © 1992, Alma Zingere; ar Farrar, Straus and Giroux, LLC. atļauju. Visas tiesības rezervētas.
Adaptēts no "Kabalas noslēpumi" ("Prieka diena"), © 1963, 1965, 1966, 1969, Īzaks Baševiss Zingers; ar Farrar, Straus and Giroux, LLC. atļauju. Visas tiesības rezervētas.
Adaptēts no stāstiem "Kapracis" ("Sena mīlestība"), © 1966, Īzaks Baševiss Zingers, un "Manuskripts" ("Spalvu kronis"), © 1970, Īzaks Baševiss Zingers. Ar Susan Schulman Literary Agency, New York atļauju. Visas tiesības rezervētas.

Fotogrāfs - Gints Mālderis
Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk