KRIETNAIS CILVĒKS NO SEČUĀNAS
Režisors - Zane Keiša

Dubultspēle divās daļās.

Viens no tiem darbiem, kuru arī pēc pusgadsimta izrādās nav skāris laika zobs. Nekas šajā pasaulē nav būtiski mainījies. Cilvēkam ir vēlēts būt krietnam, bet viņš arī grib būt laimīgs. Vai tas iespējams un kā tas ir iespējams? Šo jautājumu teātrāli un spilgti mēģinās risināt izrādes veidotāji. Visi kopā viņi centīsies noskaidrot, cik nekrietnam ir jābūt, lai būtu krietns, un cik krietnam jābūt, lai būtu nekrietns. Taču galvenā loma šajā iestudējumā pieder skatītājam.

Brehta luga ir interesanta ar savu atvērto struktūru – tā uzdod jautājumus, mazliet ironiski noklusējot atbildes. Ironiski tādā mērā, lai aizskartu, kairinātu, izraisītu reakciju. Pats Brehts reiz atļāvās šādu kalambūru: “Attiecīgais cilvēks ir tāds, tāpēc, ka tādi ir apstākļi, bet apstākļi ir tādi, tādēļ, ka tāds ir cilvēks.” Vai tiešām šajā apburtajā lokā neatradīsies nevienas spraudziņas, kur izšmaukt?

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk