LĪZE LUĪZE

LĪZE LUĪZE
Režisors - Māra Ķimele

Izrādes veidotāji mēģina saprast, kurā brīdī bērnā tiek iesēta vardarbība, un cik nelaimīgam ir jābūt cilvēkam, lai kļūtu vardarbīgs pret otru.

„Luga ir grūta un aktieriem nebūs viegli spēlēt. Tomēr man liekas ir svarīgi runāt par šo slēpto vardarbību. Prese liecina, ka katru gadu ģimenē Latvijā tiek nogalinātas 35 – 40 sieviešu. Man šķiet būtiski atvērt šo tēmu, nevis izlikties, ka nekas tāds pie mums vispār nenotiek. Tā ir viena no mākslas funkcijām – rādīt to, kas ir.”
Māra Ķimele

"Vardarbība ģimenē nav privāta lieta," uzsver Aiga Abožina, krīzes centra Skalbes psiholoģiskās palīdzības konsultante: "Vardarbība pret sievieti notiek neatkarīgi no labklājības, izglītības līmeņa un tautības."
Viens no vardarbības iemesliem ir nespēja pieņemt otra cilvēka atšķirīgo viedokli. "Lai kontrolētu un pakļautu, viņi lieto spēku,"saka A.Abožina. (..) Emocionālā vardarbība, kas var izpausties kā greizsirdība, bet būtībā ir vēlme kontrolēt un pakļaut, bieži ir pirmā pazīme, kas noved pie fiziskas izrēķināšanās — sišanas, spīdzināšanas utt.”
I.Alberte „Vardarbība nav privāta lieta” – Diena, 5.08.2004

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk