MĒNESIS UZ LAUKIEM

MĒNESIS UZ LAUKIEM
Režisors - Māra Ķimele

Turgeņeva luga cilvēciskās attiecības izvij līdzīgi franču mežģīnēm. Viņa darbus mēdz salīdzināt ar F.Lista vai F.Šopēna mūziku, kam raksturīga gracioza forma un pastelīga noskaņa. Būtiska loma te ir videi un atmosfērai.
Lugas „Mēnesis uz laukiem” darbība risinās gada tveicīgākajā brīdī, kad viss dabā zied un briedina augļus. Tikai likumsakarīgi, ka arī cilvēks tiecas piedalīties šajā dabas pilnbriedā. Jūtu eksplozija te atklājas kā dabas neatņemama daļa. Tādēļ arī alkas pēc mīlestības un dzīves piepildījuma.

„Cilvēka dzīves laimīgumam vai nelaimīgumam būtībā ir viens atskaites punkts – personīgās dzīves laime. Nav nozīme ne sociālai piederībai, ne bagātībai vai karjerai. Ja nav piepildīta mūsu personīgā dzīve, tad mēs esam nelaimīgi neatkarīgi no tā, kas mums pieder vai kā mums klājas jebkurā citā dzīves jomā. Izrāde ir par to, kā katrs cilvēks mēģina sakārtot savu jūtu dzīvi. Vienam tas ir apzināti, otram uzbrāžas kā orkāns, vēl citam – gadiem ilga, mērķtiecīga iešana uz laimi.” (Māra Ķimele)

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk