MUZIKANTS UN PROSTITŪTA

MUZIKANTS UN PROSTITŪTA
Režisors - Dž. Dž. Džilindžers

Džilindžera iestudējums - "Muzikants un prostitūta" tapis pēc Izaka Baševisa Zingera darba motīviem. Šī izrāde ir zīmīga ne tikai kā kārtējais jauniestudējums teātra repertuārā, bet arī liecina par NT Arteļa režisoriskās trīsvienības pilnīgu pārcelšanos uz Lāšplēša ielas 25.namu.
Jauno režisoru darbos šobrīd vērojamas divējādas tendences - vai nu meklēt to, kas ir skandalozi slavens, vai arī ļoti labs un pasaulē augstu novērtēts. "Muzikants un prostitūta" vairāk iekļaujas pēdējā nišā, jo literārā darba autors ir 1978.gada Nobela prēmijas autors. Baševisa Zingera romāna atmosfēra izaug no ebreju kopienas dzīve pirmskara Polijā vēsturisko norišu skaudrā realisma savienojuma ar mistisko un neizskaidrojamo cilvēka dvēseles un jūtu pasauli.
"Muzikants un prostitūta", kas oriģinālā saucas "Kādas dvēseles ceļojums" slēpj skaudri  smeldzīgas un nepiepildītas mīlas stāstu. Grūti pateikt vai tās varoņi ir draugi vai ienaidnieki sev pašiem un citiem. Negaidīti un nenovēršami pārņemušās kaislības viņos vienlaikus eksistē ar mūžīgo šaubu vēso pragmatismu. Tie ir cilvēki pārmaiņu laikos ar nebeidzamo iespēju vilinājumiem un arvien pieaugošām dzīvības briesmām.
Šis visai intriģējošais nosaukums slēpj stāstu par jaunu rakstnieku Āronu Greidniku, sauktu arī par Cuciku, mirklī, kad dzīve viņam piedāvā daudz vilinošu iespēju: iestudēt izrādi, kuru sponsorē kāds bagātnieks, braukt uz Ameriku, precēties ar skaistu un ietekmīgu sievieti.... Taču viņš to visu upurē savai bērnības mīlestībai - meitenītei Šošai, kura tā arī nav izaugusi un vēl joprojām ir bērns...
Galvenajam varonim - topošajam rakstniekam  un dramaturgam Āronam Greidingeram, sauktam par Cuciku, tiek piedāvāta iespēja iestudēt izrādi, kuru sponsorē kāds bagātnieks, braukt uz Ameriku, precēties ar skaistu un ietekmīgu sievieti.... Taču viņš to visu upurē savai bērnības mīlestībai - meitenītei Šošai, kura tā arī nav izaugusi un vēl joprojām ir bērns...
Džilindžers balansē starp situācijas melodramatimu un cilvēcisko attiecību niansētību un patiesumu. Pēdējo spilgti un pārliecinoši atklāt uzticēts Vilim Daudziņam, Sandrai Kļaviņai, Elitai Kļaviņai, Mārim Liniņam, Regīnai Razumai, Līgai Karlivānei un Kasparam Znotiņam.
"Muzikants un prostitūta" tas ir stāsts pat to, cik daudz katra cilvēka dzīvē nosaka liktenis un cik  - viņš pats, kā arī par to, ko un cik lielā mērā var attaisnot ar mīlestību.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk