PĪĶA DĀMA

PĪĶA DĀMA
Režisors - Alvis Hermanis

Jaunā Rīgas teātra režisoram Alvim Hermanim patīk spēlēties ar vidi un spēcīgu atmosfēru, mēģinot to maksimāli pietuvināt oriģinālam. Vēl viņam patīk sagādāt pārsteigumus.
Izrādē "Pīķa dāma" sarkanas kaisles, mistikas noslēpumainības un liktenīgas nolemtības atmosfērā jauns cilvēks - Hermanis grib izvilināt no vecās grāfienes noslēpumu par trim kārtīm, kuras vienmēr vinnē. Trīs liktenīgo kāršu noslēpums izrādē vienlaikus kalpo arī kā brīnišķīga zīme "skatuves mākslas noslēpumam", kuru visnotaļ pārvalda pati Grāfienes lomas atveidotāja.
Tas ir šīs izrādēs lielais pārsteigums, jo Grāfienes lomā uz savas Vecās Dailes skatuves atgriezusies viena no latviešu teātra spožkajām aktrisēm - Vija Artmane, līdzi atnesot savas jaunības skaistākās lomas - Džuljetas elpu.  Šie fragmenti kļust par metaforu paralēlam stāstam par vecu aktrisi, kura pārvalda "skatuves alķīmijas" formulu, kas nedod miera tik daudziem jauniem cilvēkiem, kuri arī to sapņo iemantot.
Ar Grāfienes lomu Vija Artmane pirmo reizi atkal spēlēs uz vecās skatuves un viņas partneri būs jaunās teātra trupas aktieri, kuri, būvējot šī teātra nākotni, par pilnīgi nepieciešamu uzskata nepazaudēt tradīciju. Jo viss jaunais, patiešām, ir tikai labi aizmirsts vecais. Kamēr vēl nav aizmirsts pavisam.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk