SARKANO LUKTURU ZIEMA

SARKANO LUKTURU ZIEMA
Režisors - Ilze Rudzīte

Izrādes Sarkano lukturu ziema dramaturgs ir tas pats trīsdesmit sešus gadus vecais amerikānis Adams Rapps, kam pieder teksts izrādei Cēlgāzes.
Sarkano lukturu ziema saņēmusi Joseph Jefferson balvu kā 2005.gada Labākais Jaunais darbs, ieguvusi OBIE balvu, kā arī iekļuvusi 2006.gada Pulicera balvas kandidātu fināla listē, 2006.un 2007.gadā tā nosaukta kā Britannica gada grāmata.

„Tas nav tas, ko viņi sauc par labi uzrakstītu lugu. Tas drīzāk ir no tiem pa pusei izstāstāmajiem sapņiem vai īss mirklis burvestības ar vajāšanas māniju, vai kas tāds. Kad jebkas nav kā labi uzrakstītā lugā. Instingtīvi es jūtu, ka jāļaujas feidautam; nepadoties klišejai, melodramatiskām beigām“, tā par savu lugu izsakās Rappa varonis Mets.

Sarkano lukturu ziema ir ar un par tiem, kam ap trīsdesmit. Rapps atļaujas ar humora, ironijas, bezkaunīga slenga, fizioloģiski erotiskām teksta lauskām no izvadorgānu problēmu iztirzāšanas līdz ellīgi sulīgiem Reimonda Kārvera un Henrija Millera daiļrades salīdzinājumiem, jo abi varoņi daļēji ir literāti (bezkaunīgs un pašironisks gājiens no autora puses), līdz bīstamībai - vienkāršā vidē pārliecinoši izspēlēt mūsdienu traģēdiju par nesatikšanos, atdošanos, alkām pēc tuvības ar kādu. Rapps šoreiz pārbauda mūsu izturību ar tādu seksuālu apsēstību, kura vienlīdz ir fatāla iemīlēšanās.

Sarkano lukturu ziema ir mūsdienu traģēdija ar intīmi eksistenciālu un vienlīdz bezjēdzīgi smieklīgu jautājumu – vai vispār tu esi kādam vajadzīgs?

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk