SOŅA

SOŅA
Režisors - Alvis Hermanis

SOŅA

„Soņa” ir impresionistiska miniatūra – stāsts par vientuļu, dīvainu sievieti, ar kuru liktenis izspēlē ļaunu joku, kas vienlaikus kļūst par viņas dzīves lielāko laimi. Stāsts par sievieti ar zirdzisku seju, bet lielu sirdi. Izrādē baltais un rudais kauns (G. Āboliņš un J. Isajevs) mēģinās slepeni iekļūt sieviešu pasaulē un izzināt tās noslēpumus.

Šis it kā teātrim nepiemērotais materiāls – īsais stāsts – Latvijas publikas lielākajai daļai, iespējams, būs pirmā saskaršanās ar krievu rakstnieces Tatjanas Tolstajas daiļradi. Līdzās Jaunā Rīgas teātra repertuārā jau iekļautajiem mūsdienu krievu autoriem V. Sorokinam, V. Sigarevam, J. Griškovecam, „Soņa” atklās vēl vienu mūsdienu krievu literatūras šķautni – vērīgu, izsmalcinātu un metaforisku literatūru, kas ir arī ironiski līdzjūtīga, groteska un skumja. T. Tolstajas darbus raksturo apbrīnojamas zināšanas par cilvēku dabu, ko pavada izsmalcināti komentāri un precīzi vērojumi par sava laika sabiedrību. Viņas jūtu amplitūda un dziļums padara šo stāstu īpašu.
Izrāde iestudēta oriģinālvalodā, jo autores valoda ir neatņemama šī stāsta sastāvdaļa.

Izrāde notiek JRT Lielajā zālē Miera ielā 58a.
Izrādes ilgums: 1 h 40 min (bez starpbrīža).
Biļešu cenas: 15,00; 18,00; 20,00 EUR.
Pirmizrāde 2006. gada 11. aprīlī.
Pēdējā izrāde 2021. gada 11. augustā.

Izrāde krievu valodā ar titriem latviešu valodā. Pilns teksta tulkojums latviešu valodā pieejams arī izrādes programmā.

KOMANDA

Autore - Tatjana Tolstaja
Režisors – Alvis Hermanis
Māksliniece – Kristīne Jurjāne

Lomās: Gundars Āboliņš, Jevgēnijs Isajevs.

!!! SVARĪGI

Izrādes laikā aktieri uz skatuves smēķē!

Fotogrāfs - Gints Mālderis
Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk