TĀLĀK
Režisors - Alvis Hermanis

Pirms simts gadiem Maksims Gorkijs sarakstīja sociāli un eksistenciāli uzlādētu lugu „Dibenā”. Darbības vieta – patversme, slēgta vide, kurā mitinās zagļi, prostitūtas, alkoholiķi, ubagi. Pie viņiem ierodas svētceļnieks Luka, piedāvājot katram atrast ceļu, lai izkļūtu laukā no šīs vietas un izmainītu savu dzīvi.
“Tālāk” būs izrāde, kurā aktieri Maksima Gorkija lugu”Dibenā” projicēs uz savu pašu realitāti, savu pašu ikdienas dzīvi un darbu. Viņi saglabās savus īstos vārdus un daļēji arī savstarpējās attiecības, tikai izrādes ietvaros lietos Gorkija tekstu.
Paralēli izrādei skatītāji redzēs arī videofilmu par šī iestudējuma mēģinājuma periodu, kura laikā, līdzīgi Gorkija varonim Lukam, mūsu teātrī dzīvoja un ar aktieriem strādāja Modris Tenisons – cilvēks ar īpašu pieredzi un īpašu darba metodi.

Liekot kopā šo izrādi, mēs rīkojāmies pēc „matrices” principa, kad vienam ornamentam virsū tiek likts cits ornaments. Tālāk atliek vērot – vai nu veidojas haoss, vai arī – jauna kārtība, jauns ornaments. Formas ziņā šī izrāde vairāk atgādinās visus pārējos mākslas un mēdiju žanrus, t.s. realitātes šovus, bet ne "normālo" teātri.
Būtiska nozīme šai iestudējumā ir paredzēta arī Hakima Beja (mūsdienu visekstrēmākais kultūras teorētiķis, “poētiskā terorisma” atklājējs) idejām, savā ziņā šī izrāde būs kā manifests darbībā.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk