TUMŠIE BRIEŽI

TUMŠIE BRIEŽI
Režisors - Viesturs Kairišs

Inga Ābele - viena no atzītākajām, savdabīgākajām un arī ražīgākajām jaunajām autorēm dramaturģijā debitē pirmo reizi. Tikko uzrakstīti, "Tumšie brieži" uzreiz nonāca teātru un režisoru uzmanības lokā. I.Ābeles skarbi jocīgais reālisms "Tumšajos briežos" kļuvis maģisks, stindzinoši fantastisks.
Lugai piemīt netipisks skarbuma un poētisma savienojums, kurš Gdaņskas Dramaturgu semināra laikā izprovocēja raksturojumu: "Teksts teritorijā starp Čehovu un Strindbergu "zem kokaīna"". Taču luga nav par narkotikām, bet gan par cilvēkiem un satriecošiem likteņiem.
Pirms vairākiem gadiem Aija cietusi autoavārijā, pārstājusi runāt un ievietota psihiatriskajā slimnīcā. Viņas klātneesamība būtiski ietekmē pusaudzes meitas Rias dzīvi un turpina "vajāt" arī Aijas vīru Alfu, kas nu jau apņēmis jaunu sievu un dzīvo laukos, audzēdams briežus. Luga norisinās dienā, kad Alfa, Nadīnes, Rias un Opja mājā ierodas divi cilvēki - briežu gaļas uzpircējs, restorāna īpašnieks Leons, kā arī Alfa un Aijas studiju draugs Augusts. Visi gatavojas briežu kaušanai, taču Ria izlaiž tos no aploka ārā mežā. Atbrīvojot briežus, tiek atlaistas vaļā arī visas varoņu zemapziņas slūžas.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk