VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA

VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA
Režisors - Alvis Hermanis

VĒSTURES IZPĒTES KOMISIJA

Režisors Alvis Hermanis: “Taisīt izrādi par "čekas maisu" lietu ir diezgan neiespējami, jo tur katra cilvēka gadījums ir pārāk atšķirīgs, un līdz ar to vispārinājumus veikt ir bezjēdzīgi. Par katru no viņiem tad būtu jātaisa atsevišķa izrāde. Mēs nekad neuzzināsim daudzu "čekas maisos" atrasto stāstus. Vai nu tāpēc, ka viņi ir miruši, vai tāpēc, ka daudzos gadījumos tie ir pārāk intīmi un personiski, lai ar tiem dalītos publiski. Gluži tāpat, dažādu iemeslu dēļ, mēs vairs neuzzināsim daudzu čekas ziņotāju upuru stāstus.

Publicētajos sarakstos es atradu daudzus desmitus cilvēku, kurus pazinu personīgi. Un par daudzu no viņiem privāto dzīvi es zinu pietiekami, lai iztēlotos, uz kāda pamata viņi tur nokļuvuši vai tikuši šantažēti. Samest viņus visus vienā kaudzē ir diezgan sātanisks plāns, un ar šo izrādi mēs negribētu tajā piedalīties. Tāpēc šī izrāde nav par Andri Slapiņu, kura vārds ir čekas maisos un kurš, atšķirībā no mums visiem, ir atdevis dzīvību par Latvijas brīvību. Jo novienkāršota vēstures leğenda par tumšajiem un gaišajiem spēkiem būtu gan nepatiesa, gan negodīga. Šī izrāde ir par to, kā iespējams manipulēt ar cilvēkiem un kā iespējams manipulēt ar vēsturi. Gan toreiz, gan tagad.”

2018./2019. gada teātra sezonas Spēlmaņu nakts balva Gada aktieris otrā plāna lomā (Vilis Daudziņš), Spēlmaņu nakts nominācijas Gada lielās formas izrāde, Gada režisors, Gada aktieris (Kaspars Znotiņš), Gada aktrise otrā plāna lomā (Guna Zariņa).
Latvijas sabiedrisko mediju gada balva "Kilograms Kultūra 2019" kategorijā "Teātris"
.

JRT izsaka pateicību visiem, kuri uzticēja mums savus dzīves stāstus un dalījās savā pieredzē ar VDK. Paldies Latvijas Okupācijas muzejam, Latvijas Nacionālajam arhīvam, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centram, filmu studijai “Mistrus Media”, Inesei Dreimanei, Laimai Slavai, Indulim Zālītei, Elīnai Reiterei un Andrejam Šavrejam par sniegto informāciju. Pateicamies Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) un Radio Free Europe/Radio Liberty par iespēju un atļauju izrādē izmantot materiālus no LNB digitālās kolekcijas.

Izrāde notiek: Lielajā zālē, Lāčplēša ielā 25.
Izrādes ilgums: 5 h 30 min (3 cēlienos).
Biļešu cena: 25,00; 28,00; 30,00; 40,00 EUR.
Pirmizrāde 2019. gada 2. aprīlī.

KOMANDA

Izrādes autori – Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Jevgēnijs Isajevs, Inga Tropa, Alvis Hermanis, Margarita Zieda
Režisors, scenogrāfs – Alvis Hermanis
Kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne
Izrādē piedalās - Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Jevgēnijs Isajevs, Inga Tropa

Skaņa, video – Gatis Builis
Gaisma – Lauris Johansons
Foto kolāžas – Guntis Konstants
Grims un parūkas – Sarmīte Balode

!!! SVARĪGI


Fotogrāfs - Jānis Deinats
Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk