ZALKŠA LĪGAVA
ZALKŠA LĪGAVA

Pēc Aspazijas lugas "Zalša līgava"

Izrāde ir kā sievietes pašanalīzes process – par apzinātu savas seksualitātes un garīguma iepazīšanu un izpratni. Par sievišķās pasaules spēka sekošanu Dvēseles aicinājumam, par ielūkošanos savas zemapziņas dzīlēs, atvairot bailes un šaubas, un iegūstot individuālo brīvību. Radīt Aspazijai nozīmēja nemitīgi transformēties, mirt un atdzimt no jauna jaunā satvarā. Viss viņas apziņas kodols bija radošs. Radošums kā personības apliecināšana. Arī izrādes radošā grupa, sekojot Aspazijas drosmīgajām transformācijām, šo darbu veido kā jaunas formas meklējumus – apvienojot teātra un kino estētiku.

2019./2020. gada teātra sezonas "Spēlmaņu nakts" balva Gada muzikālās partitūras autors (Anna Fišere), nominācijas Gada aktrise (Marija Linarte), Gada aktrise otrā plāna lomā (Regīna Razuma), Gada scenogrāfs (Miķelis Fišers), Gada kostīmu māklsinieks (Evelīna Deičmane), Gada video mākslinieks (Elīna Matvejeva, Inese Tīkmane, Kārlis Zemītis).

Izrāde notiek: JRT Lielajā zālē Miera ielā 58a.
Biļešu cenas: 15,00; 25,00 EUR.
Izrādes ilgums: 3 h 30 min (2 cēlieni).
Pirmizrāde 2020. gada 16. janvārī.
Pēdējā izrāde 2022. gada 21. jūnijā.

KOMANDA

Režisore: Inga Tropa
Scenogrāfs: Miķelis Fišers
Kostīmu māksliniece: Evelīna Deičmane
Komponiste: Anna Fišere
Video operatore-inscenētāja: Elīna Matvejeva
Video operatore: Inese Tīkmane
Montāžas režisors: Kārlis Zemītis
Gaismu mākslinieks: Lauris Johansons

Lomās: Marija Linarte, Vilis Daudziņš, Regīna Razuma, Jana Čivžele, Lauma Balode, Ivars Krasts, Edgars Samītis.

Fotogrāfs - Jānis Deinats
Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk