Bilžu vakars ar Sprīdīti - no 13.04. JRT
Bilžu vakars ar Sprīdīti - no 13.04. JRT

JRT atklāšanas programmas noslēgumā ir pienākusi kārta skatītājiem iepazīt teātra Mazo zāli, kurā no 13. aprīļa tiks piedāvāta izrāde sākumskolas un pamatskolas bērniem un viņu vecākiem.

Jauniestudējumu “Bilžu vakars ar Sprīdīti” (pēc Annas Brigaderes lugas “Sprīdītis” motīviem) veido jaunais režisors Jēkabs Nīmanis, kurš līdz šim ir sadarbojies ar teātri kā komponists. Jēkabs par savu ieceri stāsta: “Sprīdītis ir neparasts un vienmēr aktuāls literārais varonis. Viņa drosmi, kas robežojas ar naivu bezrūpīgu pārgalvību un delverīgu provokāciju, caurvij nelokāms ētiskais kodekss un vērtības, kuru piepildījums ir gandrīz nepiepildāms. Gluži kā Bībeles desmit baušļi. Šis ētiskais kodekss ir visas dzīves ceļojums, kura jēga ir tā apliecinājumā caur atgriešanos pie tā katru reizi jaunā veidā, jaunā dzīves piedzīvojumā.”

Pasaka un bērnība pamazām pārvērtusies ikdienā un pieaugušo dzīves ritmos, bet varbūt šī saikne ar pasaku nav zaudēta, varbūt mēs varam kopā atcerēties, atgriezties šajā sajūtā, vērtībās, aizrautībā, kas bija tad, kad pasaule rādījās tikai kā brīnums, neierobežotu piedzīvojumu un laimes variāciju iespēja. Varbūt stāsts mums vēstī kaut ko, ko mēs domājam, ka zinām, bet patiesībā esam aizmirsuši. Atminēties palīdzēs bilžu skatīšanās un jautra ņemšanās ar notikumu restaurāciju. Gunārs Sprīdis ir gatavs atkal kļūt par Sprīdīti, lai iepriecinātu vecmāmiņu viņas dižajā jubilejā un satiktu savus tuvākos.
Izrāde gan tiem, kuri labi pazīst Sprīdīti, gan tiem, kuriem Annas Brigaderes reiz vēstītie notikumi būs jaunums.

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Līga Zepa, mūzikas autore - Elīza Dombrovska
Lomās – Guna Zariņa, Jānis Skutelis, Jana Čivžele, Elīza Dombrovska.

Biļetes uz visām izrādēm aprīlī ir izpārdotas. Biļetes uz izrādēm maijā un jūnijā būs pieejamas no 11. aprīļa.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk