KURLMĒMO ZEME NO 14.11. JRT!
KURLMĒMO ZEME NO 14.11. JRT!

JRT pēdējā pirmizrāde Miera ielā 14. novembrī! Alvis Hermanis veido jauniestudējumu “Kurlmēmo zeme” ar Čulpanu Hamatovu un Kristīni Krūzi galvenajās lomās.

2017. gadā JRT pameta vēsturiskās telpas Lāčplēša ielā un uzsāka teātra sezonu bijušā Tabakas fabrikā Miera ielā. Ir pagājuši vairāk nekā septiņi gadi, piedzīvotas vairāk nekā 40 pirmizrādes un izskatās, ka beidzot 2023. gada nogalē šie “trimdas gadi” noslēgsies ar JRT mākslinieciskā vadītāja Alvja Hermaņa jauniestudējumu “Kurlmēmo zeme”. Ceram, ka uz nākamo pirmizrādi Lāčplēša ielas Lielajā zālē skatītājus aicināsim jau 2024. gada martā.

Izrāde “Kurlmēmo zeme” ir skarbi romantisks trilleris par cilvēku, kurš grib būt labs ļaunā pasaulē. Un par divu sieviešu draudzību, kuras mēģina izdzīvot bandītu pārvaldītajā pilsētā. Galvenajās lomās - Čulpana Hamatova un Kristīne Krūze.
JRT aktrise Čulpana Hamatova latviešu valodā skatuves versijā veiks ceļojumu 1998. gadā Valērija Todorovska uzņemtajā filmā "Kurlo zeme", ar kuru viņa savā laikā kļuva slavena kā aktrise. Izrāde, kurā pēc Renatas Ļitvinovas (pēc kara sākuma pametusi Krieviju, nosodījusi agresiju un šobrīd dzīvo Parīzē) romāna veidotais stāsts par kurlmēmo mafiju Maskavā šodienas kontekstā iegūst jaunu jēgu.

Izrādes režisors Alvis Hermanis papildina: "Mums visiem gribētos atgriezties savā pagātnē kā filmā, kuru varētu attīt atpakaļ un izspēlēt no jauna. Un kaut ko varbūt izdarīt savādāk? Kaut arī iepriekš jau zinām, ka no likteņa neizmukt un filmas beigas būs tieši tādas pašas."

Izrādes komandā darbojas kostīmu māksliniece Jana Čivžele, gaismu mākslinieks Lauris Johansons. Lomās – Čulpana Hamatova, Kristīne Krūze, Gundars Āboliņš, Toms Harjo. Pirmizrāde JRT Mazajā zālē 2023. gada 14. novembrī.

Tuvākās izrādes novembrī ir izpārdotas. Ierobežots biļešu skaits vēl pieejams uz izrādēm 16., 17., 20. un 21. decembrī, 9., 10., 11., 12., un 13. janvārī www.bilesuparadize.lv.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk