OPERĀCIJA "MINDFUCK" - JRT NO 21.10
OPERĀCIJA "MINDFUCK" - JRT NO 21.10

Otro jauniestudējumu jaunajā sezonā veido Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Lugas OPERĀCIJA "MINDFUCK" autori ir izraēļu režisore un dramaturģe Jaele Ronena (Yaël Ronen) un no Kazahijas izceļojušais aktieris Dimitrijs Šaads (Dimitrji Schaad). Šī ir jau otrā abu Vācijā dzīvojošu autoru luga, kas iestudēta Jaunajā Rīgas teātrī (JRT). Kopš 30. septembra JRT repertuārā ir abu autoru luga “(R)evolūcija” (režisors Gatis Šmits).
Komēdija OPERĀCIJA MINDFUCK tika pirmuzvesta 2022. gada maijā Berlīnes Gorkija teātrī. Luga ļauj nonākt otrpus datora ekrānam un paskatīties, kā top rakstīts tas, ko mēs savos datoros un telefonos nereti lasām. Izrādes skatītāji ielūkosies troļļu fabrikā, kur tiek izgudroti “patiesi” stāsti un attīstītas sazvērestības teorijas, lai sašūpotu cilvēkiem pamatus zem kājām un nojauktu skaidrību domāšanā. Te tiek radīta informācija datoru lietotājiem, piegriezta pēc katra individuālā ģīmja un līdzības, ņemot vērā viņu privātos datus. Te tiek konstruēti jauna tipa politiķi, jauni valsts premjera kandidāti, ieviešot sajukumu ideoloģijās.

Režisors un scenogrāfs - Alvis Hermanis.
Kostīmu māksliniece - Jana  Čivžele
Lomās - Sandra Kļaviņa, Artuss Kaimiņš, Sabīne Tīkmane, Gerds Lapoška, Ritvars Logins, Elvita Ragovska vai Lolita Stūrmane, Dāvids Pētersons.

Pirmizrāde JRT Lielajā zālē 2022. gada 21. oktobrī.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk