ES ATGRIEŽOS NO TĀLIENES

ES ATGRIEŽOS NO TĀLIENES
Režisors - Elita Kļaviņa

ES ATGRIEŽOS NO TĀLIENES

Klodīnes Galeā luga “Es atgriežos no tālienes” un Elitas Kļaviņas dokumentālā filma “Iļģuciema māsas”.
Divas mākslas valodas apvienotas vienā projektā par ģimenes saitēm un sievietes cerībām un spēku dzīvot.

Pirmajā daļā - franču dramaturģes un romānu autores Klodīnes Galeā luga “Es atgriežos no tālienes”. Lugu autore sarakstīja 2003. gadā. Tajā sapņi un iztēle mijas ar īstenības likumiem. Pēc šīs lugas uzņemtā filma “Turi mani cieši” (“Serre moi fort” ) 2021. gadā piedalījās Kannu filmu festivālā un guva profesionālo atzinību. Galeā savos darbos dziļi skar šķiršanās un nāves tēmas. Arī šī luga nav izņēmums. Nespējot pieņemt realitāti, kurā traģiskā negadījumā bojā gājis vīrs un bērni, Kamilla dodas pašas radītā iekšējā ceļojumā. Viņa iztēlojas, ka vīrs un bērni ir dzīvi, bet viņa ir tā, kas pamet mājas. Fantāzija kaut uz brīdi dod iespēju būt kopā ar mīļajiem. Vai tā palīdzēs Kamilai atgriezties dzīvē un pieņemt skarbo realitāti? 

Projekta otrajā daļā piedāvājam dokumentālo filmu “Iļģuciema māsas”. Filmas darbība notiek Iļģuciema sieviešu cietumā, kur sievietes, kas izcieš sodu par smagiem noziegumiem, piedalās Antona Čehova lugas “Trīs māsas” iestudējumā teātra studijā kopā ar profesionāliem aktieriem Kasparu Znotiņu, Ivaru Krastu, Ģirtu Krūmiņu u. c., paralēli atklājot savus skaudros ģimenes dzīvesstāstus un ilgas pēc cilvēcīgas attieksmes ārpus cietuma mūriem.

Elita Kļaviņa debitēja kino režijā ar pilnmetrāžas dokumentālo filmu “Zorjana Horobraja”, par ko 2019. gadā ieguva Nacionālo kinobalvu “Lielais Kristaps” nominācijā “Labākā studentu filma”.
Filmas treileris
.

Filma "Iļģuciema māsas" nominēta kā labākā dokumentālā filma "Female Filmmaker Film Festival Berlin".


Izrāde notiek: Miera ielā 58a, Mazajā zālē.
Izrādes garums: 1 h 10 min
Filmas garums: 1 h
Kopējais garums: 2 h 30 min (ar starpbrīdi)
Biļešu cenas: 15,00; 18,00; 20,00.
Pirmizrāde 2022. gada 9. septembrī.
Pēdējā izrāde 2023. gada 31. maijā.


Klodīnes Galeā lugas "Es atgriežos no tālienes” izrādīšanas tiesības pasaulē pārstāv L’ARCHE – agence théâtrale (www.arche-editeur.com).


KOMANDA

Izrādes un filmas režisore: Elita Kļaviņa
Lugas tulkotāja: Agnese Kasparova
Izrādes scenogrāfs: Atis Jākobsons
Kostīmu māksliniece: Jana Čivžele
Kustību konsultante: Agate Bankava
Lomās: Elita Kļaviņa, Ivars Krasts, Lolita Kurpniece, Breds Brakovskis

Filmas galvenā operatore: Baiba Kļava
Montāžas režisore: Sandra Alksne
Skaņu režisors: Anrijs Krenbergs
Komponists: Kārlis Auzāns
Filmas producentes: Antra Gaile, Līga Gaisa, Elita Kļaviņa
Filma tapusi studijā "Air Productions" sadarbībā ar Jauno Rīgas teātri, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes finansiālam atbalstam.

Fotogrāfs - Jānis Deinats
Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk