MELNAIS GULBIS

MELNAIS GULBIS
Režisors - Alvis Hermanis

MELNAIS GULBIS

Ar šo izrādi mēs atklāsim JRT Jauno zāli - unikālu skatuvi, kāda vecajā Lāčplēša ielas teātrī nemaz nebija. Šis ir pilnīgi jauns spēles laukums, kas piedāvā vēl nebijušas tehniskās iespējas.

"Melnā gulbja" teorija ir zinātniska metafora par notikumu, kurš nāk absolūti negaidīts, neparedzams un kas pilnībā izmaina pastāvošo situāciju. Šo apzīmējumu lieto gan ekonomikā, gan militārajā leksikā, gan politikā. Šis apzīmējums vēsturiski radies no pieņēmuma, ka melni gulbji dabā neeksistējot. Līdz pēkšņi vienā jaukā dienā Austrālijā tika atklāts šīs sugas pārstāvis.
Mūsu izrādes gadījumā "melnā gulbja" metafora ir atsauce gan uz krievu klasisko baletu, gan uz aktuālo politisko kontekstu, gan uz Dostojevska romāna "Idiots" (kas ir izrādes dramatizējuma pamatā) dažiem varoņiem.

Šī tik sen atpakaļ sarakstītā parafrāze par Mariju Magdalēnu un Jēzu Kristu, kurš augšāmcēlies, šodienas kontekstā liek paskatīties uzmanīgāk un pārlasīt romānu rūpīgāk - ko tad īsti autors mums ir gribējis pateikt? Un vai tik mēs neesam kaut ko pārpratuši vai pārāk ilgi aizkavējušies savās ilūzijās?

Izrāde notiek: Lāčplēša ielā 25, Jaunajā zālē.
Izrādes ilgums: 3 h 30 min (3 cēlieni).
Biļešu cenas: 40,00 EUR; 50,00 EUR.
Pirmizrāde 2024. gada 10. aprīlī
.

KOMANDA

Režisors un scenogrāfs – Alvis Hermanis
Kostīmu māksliniece – Jana Čivžele
Kustību konsultante – Zane Teikmane
Gaismu mākslinieks - Oskars Pauliņš
Lomās – Kaspars Znotiņš, Evelīna Priede, Andris Keišs, Baiba BrokaGundars ĀboliņšJevgēnijs IsajevsInga TropaJānis Grūtups vai Ivars Krasts, Agate Krista, Aminata Grieta Diarra, Ritvars Logins, Dāvids Pētersons, Toms Harjo, Sabīne Tīkmane, Šarlote Puriņa vai Neringa Harmsa.

!!! SVARĪGI


Fotogrāfs - Jānis Deinats
Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk